mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Więcej silników Kii ze Słowacji

Więcej silników Kii ze Słowacji

Nie tylko uruchomienie trzeciej zmiany w słowackiej fabryce Kii w Żylinie przyczyni się do wzrostu zatrudnienia. W dniu wczorajszym koreański producent samochodów uruchomił seryjną produkcję silników benzynowych w nowym zakładzie w Żylinie.

Więcej silników Kii ze Słowacji
Wczorajszą uroczystość uruchomienia przez Kia Motor Slovakia seryjnej produkcji silników benzynowych o pojemności 1,4 i 1,6 litra uświetniła swą obecnością pani premier Republiki Słowacji, Iveta Radicova. Większość z tych silników przeznaczona zostanie na eksport do Republiki Czech. Nakładem ponad 100 mln euro zdolności produkcyjne zakładu wzrosły z obecnych 300.000 do 450.000 silników rocznie, a plany Kia obejmują stworzenie około 270 nowych miejsc pracy. Już obecnie w drugim zakładzie silników fabryki Żylina zatrudniono 160 nowych pracowników na stanowiskach techników, operatorów linii montażowych i kontrolerów jakości, a także w administracji oraz służbie utrzymania ruchu.

Drugi zakład jednostek napędowych koncentruje się na produkcji nowych silników benzynowych, wyposażonych w bezpośredni wtrysk paliwa oraz system zmiennych faz rozrządu. Do produkcji głównych komponentów - kadłuba, głowicy cylindrów i wału korbowego przewidziano trzy linie obróbki mechanicznej. Zaprojektowana pod kątem produkcji elastycznej linia  montażowa umożliwia kompletowanie czterech typów jednostek napędowych równocześnie. Czas montażu silnika benzynowego wynosi około trzech godzin, obejmuje instalację ponad 100 różnych elementów i części, a stopień automatyzacji produkcji przekracza 35 procent. Kia Motors jest jedynym wytwórcą silników do samochodów osobowych na Słowacji.

Gama silników produkowanych przez Kia Motors Slovakia obejmuje  silniki benzynowe o pojemności 1,4 i 1,6 litra oraz wysokoprężne o pojemności 1,4, 1,6 i 1,7 litra, montowane w modelach cee’d, Sportage i Venga. Dotychczasowa produkcja ponad 1,1 mln sztuk w 40 procentach wyeksportowana została do fabryki Hyundai Manufacturing w Nosovicach (Republika Czeska) z przeznaczeniem do montażu w pojazdach Hyundai i30, Hyundai ix35 oraz Hyundai ix20. W największych ilościach wytwarzany jest silnik benzynowy o pojemności 1,4 litra.

W obliczu rosnącej liczby napływających zamówień i planów zwiększania wolumenu nowych modeli, Kia Motors zdecydowała o uruchomieniu trzeciej zmiany w sferze produkcji samochodów od pierwszego kwartału 2012 przy zatrudnieniu ponad 1000 nowych pracowników. Również i dostawcy (kooperanci) Kia potrzebować będą kilku tysięcy nowych pracowników, zmniejszając tym samym poziom bezrobocia na północy Słowacji. Rekrutacja chętnych do pracy w fabryce Żylina rozpoczęła się we wrześniu i potrwa do końca roku. Na kandydatów oczekują takie stanowiska pracy jak kontroler jakości, operator utrzymania ruchu, lakiernik, narzędziowiec, operator pras hydraulicznych, spawacz, operator CNC (maszyn sterowanych numerycznie), operator linii montażowej i inne.   
Zobacz koniecznie: Wszystko o Kia
Tematy w artykule: Kia produkcja silnikow Słowacja fabryka Żylina

Podobne wiadomości:

Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia

Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia

Aktualności 2018-02-09

Spark, C1, Picanto, Alto – małe, a wygodne

auto motor i sport 0000-00-00

W żadnym z testowanych miejskich samochodzików dorosłe osoby nie podróżują w ścisku na przednich fotelach, dzieci zaś swobodnie rozsiadają się z tyłu na kanapie. Na co dzień Alto, C1, Picanto i Spark potrafią prawie tyle samo, co znacznie większe auta. Oto nasz test.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.