mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Więcej silników i skrzyń biegów w ofercie Seata

Więcej silników i skrzyń biegów w ofercie Seata

W czerwcu Seat rozpoczął produkcję samochodów z roku modelowego 2011. Wraz nowym rokiem modelowym wprowadził do swojej oferty nowe, bardziej zaawansowane technologicznie silniki z serii TSI i TDI.

Więcej silników i skrzyń biegów w ofercie Seata
Nowe, wykonane w technologii TSI, jednostki benzynowe posiadają wtrysk bezpośredni oraz doładowanie zapewniając wysoki, maksymalnym moment obrotowy. Dzięki temu jednostki TSI godzą ze sobą możliwość zarówno jazdy ekonomicznej jak i bardzo dynamicznej, w zależności od stylu jazdy.

Nowością nie występująca dotąd w ofercie Seata jest jedena z najnowszych jednostek napędowych w Grupie Volkswagena, silnik 1.8 TSI o mocy maksymalnej 120 KM, a więc słabsza wersja 160-konnego silnika 1.8 TSI. W Polsce 120-konna jednostka będzie dostępna we wrześniu w modelach Exeo i Exeo ST.

60-konny silnik także w Polsce

Wraz z nowym rokiem modelowym na polski nasz rynek zostaje wprowadzony nowy 60-konny, wolno ssący silnik  benzynowy 1.2. Bazuje on na znanej jednostce 1.2 HTP o mocy 70 KM. Silnik będzie dostępny w modelach Seat Ibiza S.C. i Seat Ibiza.

Jednostki napędowe TDI Common Rail
We wszystkich jednostkach wysokoprężnych oferowanych we wszystkich modelach Seata w Polsce wprowadzono technologię Common Rail i wtrysku bezpośredniego. Dotąd technologia Common Rail obecna była w gamie Seata m.in. w modelach Exeo i Exeo ST oraz wybranych wersjach pozostałych modeli. Wśród nowych jednostek TDI CR, warto zwrócić uwagę na większy wybór wersji silników 1.6 TDI CR obecnych w modelach Ibiza, Ibiza SC, Ibiza ST, Leon, Altea i Altea XL oraz jednostki 2.0 TDI CR obecnej w modalach Leon, Altea, Altea XL, Exeo i Exeo ST.

Więcej DSG i Multitronic
Wraz z wprowadzeniem nowej oferty, SEAT oferuje także większą dostępność skrzyni DSG. w zależności od silnika 6-biegową lub 7-biegową skrzynię DSG nadal można zamówić w połączeniu z silnikami 2.0 TDI CR (140 KM), 1.8 TSI (160 KM), 2.0 TSI (211 KM), ale także w połączeniu z silnikami 1.6 TDI CR w wersji 105-konnej w przypadku Seatów Ibiza, Ibiza S.C. i Ibiza ST oraz od końca września z jednostką 1.2 TSI.

Nowością wśród skrzyń biegów, w polskiej ofercie Seata będzie bezstopniowa skrzynia automatyczna Multitronic, która będzie dostępna na jesieni w modelach SEAT Exeo 2.0 TSI (200 KM).
Zobacz koniecznie: Wszystko o Seat
Tematy w artykule: Seat DSG silnik skrzynia biegow skrzynia automatyczna

Podobne wiadomości:

Nowy Seat Ibiza nadchodzi

Nowy Seat Ibiza nadchodzi

Aktualności 2017-01-30

Toyota Yaris - nowy silnik 1.5

Toyota Yaris - nowy silnik 1.5

Technika 2017-01-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.