mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Więcej silników i skrzyń biegów w ofercie Seata

Więcej silników i skrzyń biegów w ofercie Seata

W czerwcu Seat rozpoczął produkcję samochodów z roku modelowego 2011. Wraz nowym rokiem modelowym wprowadził do swojej oferty nowe, bardziej zaawansowane technologicznie silniki z serii TSI i TDI.

Więcej silników i skrzyń biegów w ofercie Seata
Nowe, wykonane w technologii TSI, jednostki benzynowe posiadają wtrysk bezpośredni oraz doładowanie zapewniając wysoki, maksymalnym moment obrotowy. Dzięki temu jednostki TSI godzą ze sobą możliwość zarówno jazdy ekonomicznej jak i bardzo dynamicznej, w zależności od stylu jazdy.

Nowością nie występująca dotąd w ofercie Seata jest jedena z najnowszych jednostek napędowych w Grupie Volkswagena, silnik 1.8 TSI o mocy maksymalnej 120 KM, a więc słabsza wersja 160-konnego silnika 1.8 TSI. W Polsce 120-konna jednostka będzie dostępna we wrześniu w modelach Exeo i Exeo ST.

60-konny silnik także w Polsce

Wraz z nowym rokiem modelowym na polski nasz rynek zostaje wprowadzony nowy 60-konny, wolno ssący silnik  benzynowy 1.2. Bazuje on na znanej jednostce 1.2 HTP o mocy 70 KM. Silnik będzie dostępny w modelach Seat Ibiza S.C. i Seat Ibiza.

Jednostki napędowe TDI Common Rail
We wszystkich jednostkach wysokoprężnych oferowanych we wszystkich modelach Seata w Polsce wprowadzono technologię Common Rail i wtrysku bezpośredniego. Dotąd technologia Common Rail obecna była w gamie Seata m.in. w modelach Exeo i Exeo ST oraz wybranych wersjach pozostałych modeli. Wśród nowych jednostek TDI CR, warto zwrócić uwagę na większy wybór wersji silników 1.6 TDI CR obecnych w modelach Ibiza, Ibiza SC, Ibiza ST, Leon, Altea i Altea XL oraz jednostki 2.0 TDI CR obecnej w modalach Leon, Altea, Altea XL, Exeo i Exeo ST.

Więcej DSG i Multitronic
Wraz z wprowadzeniem nowej oferty, SEAT oferuje także większą dostępność skrzyni DSG. w zależności od silnika 6-biegową lub 7-biegową skrzynię DSG nadal można zamówić w połączeniu z silnikami 2.0 TDI CR (140 KM), 1.8 TSI (160 KM), 2.0 TSI (211 KM), ale także w połączeniu z silnikami 1.6 TDI CR w wersji 105-konnej w przypadku Seatów Ibiza, Ibiza S.C. i Ibiza ST oraz od końca września z jednostką 1.2 TSI.

Nowością wśród skrzyń biegów, w polskiej ofercie Seata będzie bezstopniowa skrzynia automatyczna Multitronic, która będzie dostępna na jesieni w modelach SEAT Exeo 2.0 TSI (200 KM).
Zobacz koniecznie: Wszystko o Seat
Tematy w artykule: Seat DSG silnik skrzynia biegow skrzynia automatyczna

Podobne wiadomości:

Silniki benzynowe kontra diesle

auto motor i sport 0000-00-00

Diesle nie są dla oszczędnych. Chociaż boom na auta z silnikami wysokoprężnymi jest już za nami, sporo osób wciąż decyduje się na zakup samochodu napędzanego dieslem. Taki wydatek prędko się nie zwróci.

Nowy Seat Ibiza nadchodzi

Nowy Seat Ibiza nadchodzi

Aktualności 2017-01-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
W połowie sierpnia kierowcy jadący Zakopianką będą mogli skorzystać z nowo wybudowanego węzła drogowego w Poroninie. Marszałek województwa małopolskiego zapewnił, że wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem.