mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Więcej stacji Orlen w Niemczech

Więcej stacji Orlen w Niemczech

W założeniach spółki Orlen Deutschland jest przejęcie na rynku niemieckim ok. 250 stacji do końca 2009 roku i tym samym osiągnięcie 10 proc. udziału w rynku w północnych Niemczech.

Więcej stacji Orlen w Niemczech

„Zakładamy, że do 2009 roku przejmiemy ok. 250 stacji celem osiągnięcia 10% udziału w rynku detalicznym w Północnych Niemiec” – powiedział wiceprezes ds. sprzedaży Wojciech Heydel.

„Scenariusz przyjęty dla Orlen Deutschland przewiduje zamknięcie ponad 60 nierentownych stacji paliw, optymalizację kosztów operacyjnych i restrukturyzację spółki” – dodał wiceprezes.

W informacj mowa jest także o ewentualnej sprzedaży niemieckiej spółki w przyszłości po korzystnych warunkach. Koszty z tytułu restrukturyzacji i rozwoju największy w Polsce producent paliw szacuje na 81 mln euro, w tym 50 mln euro – na akwizycję i rebranding stacji.

Obecnie Orlen Deutschland posiada 480 stacji, z czego 116 pod marką Orlenu i 364 pod marką Star, co daje 3 proc. udziału w skali całych Niemiec.

Przyjęta w lutym br. strategia PKN Orlen na lata 2005-2009 zakłada osiągnięcie masy krytycznej i poprawy efektywności tej inwestycji przed końcem 2007 roku. W wypadku, gdy strategia wzrostu okaże się niewykonalna, Orlen sprzeda niemiecką spółkę. Już we wrześniu przedstawiciele koncernu mówili, że możliwe będzie rozbudowanie Orlen Deutschland po to, by właśnie sprzedać tę spółkę z zyskiem w późniejszym terminie.

Czytaj także:

Współpraca Polski z Saksonią 2005-11-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.