mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Więcej uszczelek od Metzelera

Więcej uszczelek od Metzelera

Firma Metzeler Automotive Profile Systems Sp. z o.o. otrzymała kolejne zezwolenie na prowadzenie działalności w dzierżoniowskiej podstrefie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Metzeler planuje budowę nowego obiektu produkcyjnego, a co za tym idzie, zwiększenie produkcji.

Więcej uszczelek od Metzelera
Spółka Metzeler Automotive Profile Systems działa na terenie dzierżoniowskiej podstrefy WSSE od 1999 roku i zajmuje się produkcją dla branży motoryzacyjnej.  Firma posiada wiodącą pozycję na rynku europejskim, chińskim i amerykańskim w zakresie projektowania i wytwarzania elastycznych systemów uszczelniających do drzwi oraz przednich i tylnich klap karoserii samochodowych, a także prowadnic okiennych. Metzeler swój bogaty asortyment dostarcza do ponad 50 typów samochodów a głównymi odbiorcami są m.in. Audi, VW, BMW, Skoda i Peugeot.  

Obecnie przy produkcji uszczelnień Metzeler zatrudnia 580 osób, ale planuje już kolejną inwestycję. W tym celu firma nabyła działkę o powierzchni 0,7 ha, która znajduje się, tak jak działający już zakład, w Dzierżoniowie. Spółka ma zamiar wybudować nowy obiekt produkcyjny, w którym znajdą się nowoczesne linie do automatycznego, komputerowo programowanego, szybkiego i bardzo precyzyjnego, powtarzalnego cięcia rur i profili oraz do laserowego wykrajania najdrobniejszych detali w rurach i profilach.

Metzeler planuje przeznaczyć na inwestycję, związaną ze zwiększeniem produkcji, ponad 12 mln zł. Zatrudnienie powinno wzrosnąć przynajmniej o 70 osób, a produkcja w nowym obiekcie powinna się rozpocząć do końca 2011 roku.

Podobne wiadomości:

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

Polskie drogi 2016-05-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross