mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Więcej uszczelek od Metzelera

Więcej uszczelek od Metzelera

Firma Metzeler Automotive Profile Systems Sp. z o.o. otrzymała kolejne zezwolenie na prowadzenie działalności w dzierżoniowskiej podstrefie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Metzeler planuje budowę nowego obiektu produkcyjnego, a co za tym idzie, zwiększenie produkcji.

Więcej uszczelek od Metzelera
Spółka Metzeler Automotive Profile Systems działa na terenie dzierżoniowskiej podstrefy WSSE od 1999 roku i zajmuje się produkcją dla branży motoryzacyjnej.  Firma posiada wiodącą pozycję na rynku europejskim, chińskim i amerykańskim w zakresie projektowania i wytwarzania elastycznych systemów uszczelniających do drzwi oraz przednich i tylnich klap karoserii samochodowych, a także prowadnic okiennych. Metzeler swój bogaty asortyment dostarcza do ponad 50 typów samochodów a głównymi odbiorcami są m.in. Audi, VW, BMW, Skoda i Peugeot.  

Obecnie przy produkcji uszczelnień Metzeler zatrudnia 580 osób, ale planuje już kolejną inwestycję. W tym celu firma nabyła działkę o powierzchni 0,7 ha, która znajduje się, tak jak działający już zakład, w Dzierżoniowie. Spółka ma zamiar wybudować nowy obiekt produkcyjny, w którym znajdą się nowoczesne linie do automatycznego, komputerowo programowanego, szybkiego i bardzo precyzyjnego, powtarzalnego cięcia rur i profili oraz do laserowego wykrajania najdrobniejszych detali w rurach i profilach.

Metzeler planuje przeznaczyć na inwestycję, związaną ze zwiększeniem produkcji, ponad 12 mln zł. Zatrudnienie powinno wzrosnąć przynajmniej o 70 osób, a produkcja w nowym obiekcie powinna się rozpocząć do końca 2011 roku.

Podobne wiadomości:

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Polskie drogi 2017-05-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.