mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Więcej zimowych opon bieżnikowanych NextTread

Więcej zimowych opon bieżnikowanych NextTread

Goodyear rozszerza asortyment zimowych opon bieżnikowanych NextTread NT WTD o najpopularniejsze rozmiary stosowane w pojazdach ciężarowych i autobusach.

Więcej zimowych opon bieżnikowanych NextTread
Opony bieżnikowane NextTread NT WTD posiadają ten sam bieżnik, co sprawdzone ogumienie Goodyear UltraGrip WTD. Bieżnikowane na gorąco opony charakteryzują się specjalną mieszanką oraz rzeźbą bieżnika, zapewniając operatorom doskonałe parametry trakcyjne zimą i potencjalnie wysokie przebiegi.
Gęstość bieżnika i rozłożenie lameli zapewniają wysoką przyczepność oraz dobrą trakcję na zaśnieżonych czy oblodzonych drogach. Ponadto w oponach bieżnikowanych NextTread NT WTD zastosowano technologię lameli waflowych i zoptymalizowane, półotwarte elementy barkowe, które zapewniają stabilność, a także równomierne zużycie oraz dobrą przyczepność na lodzie i mokrej drodze. Wytrzymałość mieszanki na ścieranie zapewnia długie przebiegi opony i ochronę przed uszkodzeniami wywołanymi przez kamienie czy przecięcia. Opona, dzięki otwartym barkom, charakteryzuje się też bardzo dobrą trakcją i przyczepnością boczną na śniegu i błocie.
Po rozszerzeniu asortymentu o rozmiary 295/60R22.5 i 315/60R22.5, bieżnikowane na gorąco opony NextTread NT WTD są teraz dostępne w sześciu rozmiarach: 295/60R22.5 i 315/60R22.5 (nowość) oraz 315/80R22.5, 315/70R22.5, 295/80R22.5 i 275/70R22.5.
Opony bieżnikowane NextTread NT WTD są wytwarzane wyłącznie w zakładach Goodyeara umożliwiających dokładną kontrolę wykorzystywanych korpusów tak, aby zapewniać ich najwyższą jakość. Proces produkcji jest podobny do stosowanego w przypadku nowych opon i gwarantuje wysoką jakość produktów bieżnikowanych, porównywalną do tej, jaką oferują zupełnie nowe opony.

Podobne wiadomości:

Test opon zimowych 205/55 R16

auto motor i sport 0000-00-00

Nie kombinuj, jak prześlizgać się przez zimę na letnich oponach. Raz śnieg, raz mokry, a raz suchy asfalt – tylko zimówki dadzą temu radę. Które z nich spisują się najlepiej, zbadaliśmy w Finlandii, wybierając z magazynów opony 13 marek, w rozmiarze 205/55 R16 H.

Jak przechowywać opony zimą?

Jak przechowywać opony zimą?

Opony samochodowe 2015-11-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.