mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Większa nośność opon Continental

Większa nośność opon Continental

Continental rozszerza ofertę regionalnych opon drugiej generacji. Nowa opona HSR2 XL na oś przednią dzięki nośności osi do 10 ton jest przystosowana do wykorzystania również w nadchodzącej generacji ciężarówek spełniających europejskie normy emisji spalin Euro 6. Odnosząca sukcesy opona do naczep HTR2 będzie natomiast dostępna również w rozmiarze o wysokości profilu 55, do wykorzystania w przyczepach zoptymalizowanych pod względem ładowności.

Większa nośność opon Continental
Jeden z niekwestionowanych bestsellerów w ofercie opon do samochodów ciężarowych Continental został jeszcze bardziej wzmocniony, i to dosłownie. Do szczególnie ekonomicznych opon regionalnych na oś przednią - HSR2 w rozmiarze 385/65 R 22.5, 315/70 R 22.5 i 315/80 R 22.5 dołączyła najnowsza wersja XL z maksymalną nośnością 10 ton na oś. Nowa opona XL jest odpowiedzią na wprowadzenie nowoczesnych silników Euro 6 z cięższymi systemami do oczyszczania gazów wydechowych.
Dzięki zastosowaniu specjalnego procesu nawijania opasania, opona HSR2 XL jest szczególnie dobrze dostosowana do wykorzystania w pojazdach z wysoko usytuowanym środkiem ciężkości. HSR2 XL ma imponującą, sztywną strukturę, poprawiony opór toczenia i znacząco wydłużony czas użytkowania.

Nowa opona HTR2 w rozmiarze 385/55 R 22.5 to odnowiony produkt przeznaczony do wykorzystania w zoptymalizowanych pod względem ładowności przyczepach i naczepach. Zmniejszenie profilu opony HTR2 do rozmiaru 55, pozwala na zwiększenie całkowitej wysokości naczepy o 35 milimetrów. Ta dodatkowa przestrzeń ładunkowa daje prawdziwą przewagę konkurencyjną w przypadku transportu kontenerów oraz innych dużych ładunków.
W projekcie nowego typu opony szczególną uwagę zwrócono na przeniesienie zalet opon z rodziny HTR do nowych opon o niskim profilu.

Nowe regionalne opony przednie HSR2 XL są dostępne w rozmiarach 385/65 R 22.5, 315/70 R 22.5 i 315/80 R 22.5. Opony do przyczep HTR2 do transportu dużych ładunków są dostępne w rozmiarze 385/55 R 22.5.


Podobne wiadomości:

Inteligentny tempomat lepszy od mistrza ecodrivingu

Inteligentny tempomat lepszy od mistrza...

Ciężarówki i Autobusy 2015-05-15

Innowacyjne sterowanie gestami od Continentala

Innowacyjne sterowanie gestami od...

Technika 2016-05-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.