mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Większe strefy ekonomiczne

Większe strefy ekonomiczne

Prezydent RP, Lech Kaczyński podpisał nowelizację ustawy o specjalnych strefach ekonomicznych. W efekcie w większości już zagospodarowana powierzchnia stref zwiększy się o kolejne 8 tys. hektarów, czekających na następnych inwestorów.

Większe strefy ekonomiczne
Większość dużych koncernów inwestujących w produkcję w naszym kraju, lokuje się w specjalnych strefach ekonomicznych. Takie działanie jest korzystne i atrakcyjne dla inwestorów, ponieważ otrzymują wsparcie państwa. W związku z tym objęte strefami tereny,  dostępne dotychczas pod nowe inwestycje, są już w większości zagospodarowane. Dlatego uchwalenie i podpisanie nowelizacji ustawy było wyczekiwane przez wiele gmin.

19 czerwca bieżącego roku została podpisana nowelizacja ustawy o specjalnych strefach ekonomicznych. Dzięki nowym przepisom, dotychczasowy limit obszaru stref zwiększy się z 12 do 20 tys. ha. Poza tym nowelizacja zakłada, że każdy wniosek o ustanowienie specjalnej strefy ekonomicznej (może zostać ustanowiona przez Radę Ministrów na wniosek ministra właściwego do spraw gospodarki) będzie opiniowany przez zarząd województwa, a nie przez wojewodę, jak było do tej pory. Nowe przepisy mają wejść w życie 30 dni od ogłoszenia ustawy.

Podobne wiadomości:

VW Golf - produkcja znów zostanie wstrzymana

VW Golf - produkcja znów zostanie wstrzymana

Aktualności 2016-08-22

Volkswagen zmniejsza produkcję Passata

Volkswagen zmniejsza produkcję Passata

Aktualności 2016-08-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.