mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Większe strefy ekonomiczne

Większe strefy ekonomiczne

Prezydent RP, Lech Kaczyński podpisał nowelizację ustawy o specjalnych strefach ekonomicznych. W efekcie w większości już zagospodarowana powierzchnia stref zwiększy się o kolejne 8 tys. hektarów, czekających na następnych inwestorów.

Większe strefy ekonomiczne
Większość dużych koncernów inwestujących w produkcję w naszym kraju, lokuje się w specjalnych strefach ekonomicznych. Takie działanie jest korzystne i atrakcyjne dla inwestorów, ponieważ otrzymują wsparcie państwa. W związku z tym objęte strefami tereny,  dostępne dotychczas pod nowe inwestycje, są już w większości zagospodarowane. Dlatego uchwalenie i podpisanie nowelizacji ustawy było wyczekiwane przez wiele gmin.

19 czerwca bieżącego roku została podpisana nowelizacja ustawy o specjalnych strefach ekonomicznych. Dzięki nowym przepisom, dotychczasowy limit obszaru stref zwiększy się z 12 do 20 tys. ha. Poza tym nowelizacja zakłada, że każdy wniosek o ustanowienie specjalnej strefy ekonomicznej (może zostać ustanowiona przez Radę Ministrów na wniosek ministra właściwego do spraw gospodarki) będzie opiniowany przez zarząd województwa, a nie przez wojewodę, jak było do tej pory. Nowe przepisy mają wejść w życie 30 dni od ogłoszenia ustawy.

Podobne wiadomości:

Fabryka Mercedesa w Jaworze w 2019 roku

Fabryka Mercedesa w Jaworze w 2019 roku

Aktualności 2016-10-13

VW Golf - produkcja znów zostanie wstrzymana

VW Golf - produkcja znów zostanie wstrzymana

Aktualności 2016-08-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi
Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi
Solaris przygotowuje pierwsze takie zamówienie na świecie. Dwa elektryczne autobusy posłużą jako mobilne punkty poboru krwi i już niebawem trafią do polskiego odbiorcy.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech