mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Większy wybór zimówek dla ciężarowych

Większy wybór zimówek dla ciężarowych

Zapotrzebowanie na opony zimowe do samochodów ciężarowych wzrosło po ostatnich ciężkich zimach oraz po wprowadzeniu w Niemczech nowych przepisów dotyczących opon zimowych. Dlatego też firma Continental uzupełniła linię opon zimowych Scandinavia 2 o pięć nowych rozmiarów opon.

Większy wybór zimówek dla ciężarowych
Podczas kilku ostatnich surowych zim opony zimowe Continental Scandinavia do ciągników siodłowych, przyczep i naczep udowodniły, że można połączyć optymalną przyczepność i ekonomiczne wykorzystanie paliwa. Wysokowydajne opony zimowe z nowej generacji Scandinavia 2 zapewniają zdecydowane korzyści w zakresie bezpieczeństwa na zimowych drogach dzięki szczególnie ciasnej geometrii bieżnika i zastosowaniu nowej, bardziej miękkiej mieszanki bieżnika z efektem mikrosiatki.

W nadchodzącym sezonie zimowym do szerokiej oferty opon Scandinavia dodanych zostanie pięć nowych rozmiarów. Nowe rozmiary 315/70 R 22.5 XL, 315/60 R 22.5 XL i 355/50 R 22.5 XL dopełniają ofertę opon dla osi kierującej. Nowe opony zimowe ze specjalną, zwiększoną możliwością obciążania biorą pod uwagę rosnącą masę przyszłych silników Euro 6 z większą nośnością przedniej osi.

Umożliwia to na przykład wykorzystanie nowych opon Continental HSW2 Scandinavia w rozmiarze 355/50 R 22.5 XL w przypadku pojazdów o obciążeniu osi do 8 ton.  Dodane zostały trzy wersje XL dwóch nowych niskoprofilowych opon w rozmiarach 295/60 R 22.5 i 315/60 R 22.5 dla osi jezdnej.

Wszystkie opony na oś kierującą z nowej serii Scandinavia 2 posiadają inteligentny wzór bieżnika, zapewniający optymalny kontakt z drogą na różnych nawierzchniach dzięki licznym rowkom wzdłużnym, poprzecznym i nacięciom. Dzięki mocno żebrowanemu profilowi powstają liczne krawędzie zapewniające przyczepność, dające wsparcie boczne i przyczepność na śliskich nawierzchniach. Miękka mieszanka bieżnika, która została opracowana specjalnie na potrzeby nowych opon zimowych, zapewnia szczególnie dobrą przyczepność na lodzie i ubitym śniegu. Szerokie żebrowanie na barkach opon zimowych zapewnia optymalne wsparcie w przypadku działania sił bocznych pojawiających się w rogach.

Podczas życia opony, nowe produkty Continental Scandinavia zmieniają swój charakter dzięki dwufazowej konfiguracji bieżnika. W zimie opona Scandinavia z maksymalną liczbą krawędzi przyczepnych zapewnia maksymalną przyczepność. W miarę jak opona się zużywa, wzór bieżnika zmienia się we właściwy dla opony letniej dzięki znacząco większej zawartości gumy, co ma pozytywny wpływ na nośność, stabilność jazdy i zużycie paliwa.

Podobne wiadomości:

Przygotuj auto do zimy

auto motor i sport 0000-00-00

Zajmij się swoim autem. Gdy sypnie śnieg i huknie mróz będziesz wkurzać się nie na siebie, a jedynie na drogowców.

Jak przygotować się do podróży zimą?

Jak przygotować się do podróży zimą?

Bezpieczna jazda 2015-12-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.