mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wielka szansa młodego Polaka na udział w WRC

Wielka szansa młodego Polaka na udział w WRC

Radosław Typa, zawodnik startujący w organizowanym przez Citroen Polska programie sponsorskim C2-R2 Teams’ Challenge, jako jedyny kierowca z Polski został wybrany przez Główną Komisję Sportu Samochodowego PZM do reprezentowania naszego kraju w programie Pirelli Star Driver.

Wielka szansa młodego Polaka na udział w WRC
Marka Pirelli jest od bieżącego sezonu jedynym dostawcą opon dla Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata. Wybór włoskiego producenta podyktowany był między innymi deklaracją wspierania FIA (Międzynarodowej Federacji Sportu Samochodowego) w misji mającej na celu propagowanie rajdów na międzynarodową skalę oraz ogólną promocję rajdów samochodowych. Program Pirelli Star Driver ma na celu poszukiwanie młodych i utalentowanych kierowców oraz pomoc w dostaniu się przez nich na najwyższy szczebel rajdowej kariery, jakim są występy w cyklu WRC.

Bieżąca edycja programu zakłada wyłonienie dwóch zawodników z Europy oraz po jednym z Afryki, Azji i Bliskiego Wschodu. Wyboru kierowców, którzy zaprezentują swoje umiejętności podczas październikowych eliminacji w Austrii, dokonują władze każdego z osiemnastu krajów organizujących rundy Mistrzostw Europy lub WRC. Jednym z założeń programu jest promowanie młodych talentów, więc każdy z zawodników biorących w nim udział nie może mieć więcej niż 27 lat. Podczas austriackich eliminacji sprawdzane będą nie tylko umiejętności w prowadzeniu przednionapędowej rajdówki. Przeprowadzone będą również rozmowy kwalifikacyjne, mające na celu zbadanie biegłości potencjalnych finalistów w kontaktach z mediami.

"Jestem w szoku" – przyznał Radosław Typa. "Pojechałem do Niemiec obejrzeć wyścig o GP Niemiec i kibicować Robertowi Kubicy. Właśnie tu dowiedziałem się o nominacji. Jest to dla mnie duże wyróżnienie i bardzo mnie to mobilizuje do dalszej pracy sportowej. Myślę, że fakt wyboru mojej osoby ma związek z moją regularnością w dojeżdżaniu do mety. Jestem bardzo zadowolony, że mogę obecnie użytkować Citroena C2-R2, bo ten samochód ma bardzo duże możliwości i pozwala na wykazanie się umiejętnościami" - powiedział młody zawodnik. "Szczegółowe informacje na temat moich dalszych kroków w programie Pirelli Star Driver poznam już niebawem. Póki co wiem, że będę skonfrontowany z kilkunastoma kierowcami z całej Europy i z tej grupy wybrani będą dwaj zawodnicy, którzy w przyszłym sezonie będą startować w Mistrzostwach Świata samochodem grupy N lub S2000. Do października jest jeszcze sporo czasu, więc w tej chwili najważniejszy są dla mnie starty w RSMP i w cyklu C2-R2 Teams’ Challenge. Póki co nad tym najbardziej pracuję, a wyróżnienie którego dostąpiłem na pewno nie pokrzyżuje moich planów w Polsce" – podsumowuje Typa.
Tematy w artykule: WRC RSMP

Podobne wiadomości:

3,2,1... startuje Rajd Polski!

3,2,1... startuje Rajd Polski!

Aktualności 2015-07-02

Citroen C3 WRC - podobny do drogowej wersji

Citroen C3 WRC - podobny do drogowej wersji

Aktualności 2016-04-19

Komentuj:

~kuba.. 2008-10-14

jego miejsce zajął Kościuszko....

~miłośnik WRC 2008-07-25

BRAWO wkońcu kogoś zauważyli... POWODZENIA!!!!!!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.