mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wielki SUV od Kia

Wielki SUV od Kia

Koreański producent samochodów na razie trzyma tą informację w ścisłej tajemnicy, ale parę dni temu zdecydował się na opublikowanie pierwszej zapowiedzi nowego auta. Będzie to siedmioosobowy pojazd z segmentu sportowo-rekreacyjnego, czyli tzw. SUV.

Wielki SUV od Kia

Nowy samochód został najprawdopodobniej oparty na konstrukcji modelu koncepcyjnego KCD II Mesa, który z kolei został zaprezentowany podczas targów motoryzacyjnych w Detroit w 2005 roku. Na nadchodzących targach w USA południowokoreański producent powinien pokazać już oficjalną wersję produkcyjną tego modelu.

Prawdopodobnie samochód otrzyma nazwę "HM", a jego wygląd będzie dużo mocniej stonowany w porównaniu z konceptem na podstawie którego został stworzony. Aczkolwiek dużo charakterystycznych punktów pozostało nadal na swoim miejscu. Mowa tutaj przede wszystkim o muskularnym wyglądzie oraz masywnym, przednim grillu. Nie są znane jeszcze plany co do wprowadzenia takiego modelu na rynek europejski. Na początek trafi on najprawdopodobniej tylko na rynek amerykański.

Komentuj:

~o2 2007-10-15

to zawsze będzie tylko KIA. Nedza

~lol 2007-10-06

Wielki - i co z tego ? Jak to KIA

~atk 2007-10-06

Koreański syf.

~w 2007-10-06

Nie kupiłbym koreańskiego toczydła... Obciach tym jezdzić. Wygląd, technika, bezpieczeństwo, komfort, prowadzenie - strasszne, o conajmniej cwierć wieku za resztą świata. A ceny ? WYSOKIE ! Ceed kosztuje ok. 42 tys. a za 46-48 mam 307, Megane, Lacetti, Bravo, SX4 i Leona :) Kto kupi ceeda? Gdzie znajdą jeleni ?

~mt 2007-10-06

Koreański plastik

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.