mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wielton ciągle w drodze

Wielton ciągle w drodze

Każda naczepa "spod znaku wielbłąda" musi pokonać w wieluńskiej fabryce drogę - od pomysłu po gotowy produkt. "Długa? Ale czyż może być krótsza, biorąc pod uwagę, jak długą drogę będzie musiała pokonać w eksploatacji, przez wiele lat służąc nieprzerwanie naszym klientom?" - mówi Anna Posmyk, specjalista ds. marketingu w Wieltonie.

Wielton ciągle w drodze

Wczoraj

Na fali przemian ustrojowych do Polski masowo zaczęto sprowadzać używane naczepy z krajów Europy Zachodniej. Produkty te nie spełniały jednak oczekiwań użytkowników ze względu na ograniczone możliwości załadowcze, trudności z dopuszczeniem do ruchu w transporcie międzynarodowym oraz niewielkie walory estetyczne.
 
"Nasza firma postanowiła wówczas wykorzystać szansę, jaką stwarzała ta sytuacja. Zajęliśmy się modernizacją sprowadzanych z zagranicy naczep. Logiczna konsekwencja tego faktu było podjęcie w 1996 roku decyzji o rozpoczęciu samodzielnej produkcji. Na początku produkcja nowych naczep odbywała się w prowizorycznych warunkach, w zaadoptowanej do tego celu hali. Nasze potrzeby wciąż jednak rosły. Aby dostosować się do międzynarodowych norm jakości i polepszyć warunki pracy, hala ta została rozbudowana i wyposażona w nowoczesny park maszynowy" - wspominają przedstawiciele firmy Wielton.
Wszystkie te starania zostały docenione. Sprzedaż produktów z wieluńskiej firmy dynamicznie rosła, a wysoką jakość produktu oraz procesu produkcyjnego potwierdziło uzyskanie przez firmę certyfikatu ISO 9001 w 2000 roku.
 
Dziś

Obecnie Wielton ma już ugruntowaną pozycję na rynku naczep. Obsługując około 1/4 rynku krajowego jest jego liderem. Ciężko sobie wyobrazić, by klient nie znalazł interesującego go produktu w naszej szerokiej ofercie produktów seryjnych. Gdyby tak jednak się stało, i tak jesteśmy gotowi spełnić jego oczekiwania, realizując indywidualne zamówienia. Nasza oferta produktów seryjnych systematycznie się zresztą wzbogaca o nowe modele, dostosowane do wciąż zmieniających się wymogów klientów. Nieustannie też wprowadzamy kolejne udogodnienia techniczne i dobieramy wysokiej klasy podzespoły. W naszej szerokiej gamie asortymentowej znajdują się m.in. naczepy skrzyniowe, kurtynowe, chłodnie, furgony, naczepy samowyładowcze z muldą stalową i aluminiową, naczepy do przewozu kontenerów, różnego rodzaju przyczepy i zabudowy samochodów ciężarowych oraz zabudowy w systemie wymiennym. Taki sukces nie jest dziełem przypadku, lecz efektem dobrze przemyślanej strategii działania. Znaczna część całej produkcji jest eksportowana - głównie do państw Europy Wschodniej, ale także do Włoch, Holandii, Belgii, Czech i na Słowację. A udział eksportu w wynikach naszej sprzedaży wciąż rośnie" - wyjaśnia Anna Posmyk.

Osiąganiu sukcesów sprzyjają inwestycje, pozwalające udoskonalić jakość produkcji i skrócić czas oczekiwania na gotowy produkt. Wciąż też powstają nowe hale, magazyny, stale powiększany i unowocześniany jest park maszynowy. Zakup kilku robotów spawalniczych najnowszej generacji stanowi ważny krok do automatyzacji fabryki, a przez to zagwarantowania produktom jeszcze wyższej jakości i precyzji wykonania. Zakończono również budowę nowej stacji diagnostycznej, działającej wyłącznie na potrzeby firmy.

Jutro
 
"Nie zamierzamy jednak spoczywać na laurach. Wraz z naszymi naczepami chcemy wciąż ostro jechać do przodu. Dlatego inwestujemy w najnowsze technologie, pracujemy nad innowacyjnymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi i estetyką produktów. Rozwijamy też naszą sieć dystrybucyjną oraz serwisową. Wyroby WIELTON prezentowaliśmy już z powodzeniem na najważniejszych europejskich targach branży transportowej IAA we Frankfurcie nad Menem. Mieliśmy także swoją ekspozycję na Międzynarodowych Targach TRAILER 2005 w Kortrijk (Belgia) i jesteśmy stale obecni na targach w krajach Europy Wschodniej. Pozycja i jakość naszych produktów została potwierdzona licznymi certyfikatami i nagrodami. Choćby ostatnio, gdy w Konkursie Promocyjnym Lider Rynku 2005 wyróżniona została nasza wywrotka stalowa, uznana za najlepszą w Polsce naczepę, a w czerwcu otrzymaliśmy certyfikat VDI2700, świadczący o bezpieczeństwie ładunku przewożonym na naszych naczepach" - wymienia Anna Posmyk.

Zobacz galerię: Wielton producent spod znaku wielbłąda

Przeczytaj także:

Nowa linia wywrotek (2006-04-06)

Producent spod znaku wielbłąda (2005-10-24)

 


Podobne wiadomości:

Przetarg na S14 ogłoszony

Przetarg na S14 ogłoszony

Polskie drogi 2015-10-05

„Tak dla S14” - powstało stowarzyszenie

„Tak dla S14” - powstało stowarzyszenie

Polskie drogi 2017-05-09

Komentuj:

~Kaja 2006-06-22

"Obsługując około 1 rynku krajowego jest jego liderem" Jeden czego? Chyba coś uciekło...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando