mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wielton: w 2006 r. 65% wzrost sprzedaży

Wielton: w 2006 r. 65% wzrost sprzedaży

Wielton, krajowy producent plandek i naczep, podsumował rok 2006 i przedstawił plany na rok bieżący. W ubiegłym roku sprzedaż firmy wzrosła aż o 65% w stosunku do 2005 roku. W ubiegłym roku modernizacji uległy także hale montażowe, zakupione zostały nowe roboty do spawania i lasery przyspieszające cały proces produkcyjny.

Wielton ma już ugruntowaną pozycję na rynku naczep. Obsługując około 1/4 rynku krajowego jest jego liderem. W 2006 roku producent spod znaku wielbłąda sprzedał 3 554 plandeki i zabudowy. Ostatnio hitem Wieltonu są zabudowy wywrotek, które wynoszą 20% całkowitej produkcji rocznej. Montowane są one na ciężarówkach wielu marek, m.in. na Scaniach, Volvo czy MAN.

Znaczna część całej produkcji wieluńskiej spółki jest eksportowana - głównie do państw Europy Wschodniej, ale także do Włoch, Holandii, Belgii, Czech i na Słowację. Udział eksportu w wynikach naszej sprzedaży wciąż rośnie.

Wszystko wskazuje na to, że bardzo dobra sytuacja firmy utrzymywać się będzie dalej. Pozyskanie we wrześniu  2006 roku inwestora strategicznego powinno przyczynić się do rozwoju, który prowadzić ma do wejścia firmy na Giełdę Papierów Wartościowych
 
Przeczytaj także:

Wielton ciągle w drodze (2006-06-21)

WIELTON pnie się w górę (2006-11-06)


Podobne wiadomości:

S8 Łódź - Wieluń - działa pierwsza stacja benzynowa

S8 Łódź - Wieluń - działa pierwsza stacja...

Polskie drogi 2016-12-06

Przetarg na S14 ogłoszony

Przetarg na S14 ogłoszony

Polskie drogi 2015-10-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Volkswagen Jetta - niedostępny w Europie
Nowy Volkswagen Jetta - niedostępny w Europie
Na targach w Detroit zadebiutował właśnie jeden z najważniejszych modeli dla koncernu Volskwagen. Kolejne wcielenie Jetty lada moment trafi na ulice za wielką wodą.