mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wielton: w 2006 r. 65% wzrost sprzedaży

Wielton: w 2006 r. 65% wzrost sprzedaży

Wielton, krajowy producent plandek i naczep, podsumował rok 2006 i przedstawił plany na rok bieżący. W ubiegłym roku sprzedaż firmy wzrosła aż o 65% w stosunku do 2005 roku. W ubiegłym roku modernizacji uległy także hale montażowe, zakupione zostały nowe roboty do spawania i lasery przyspieszające cały proces produkcyjny.

Wielton ma już ugruntowaną pozycję na rynku naczep. Obsługując około 1/4 rynku krajowego jest jego liderem. W 2006 roku producent spod znaku wielbłąda sprzedał 3 554 plandeki i zabudowy. Ostatnio hitem Wieltonu są zabudowy wywrotek, które wynoszą 20% całkowitej produkcji rocznej. Montowane są one na ciężarówkach wielu marek, m.in. na Scaniach, Volvo czy MAN.

Znaczna część całej produkcji wieluńskiej spółki jest eksportowana - głównie do państw Europy Wschodniej, ale także do Włoch, Holandii, Belgii, Czech i na Słowację. Udział eksportu w wynikach naszej sprzedaży wciąż rośnie.

Wszystko wskazuje na to, że bardzo dobra sytuacja firmy utrzymywać się będzie dalej. Pozyskanie we wrześniu  2006 roku inwestora strategicznego powinno przyczynić się do rozwoju, który prowadzić ma do wejścia firmy na Giełdę Papierów Wartościowych
 
Przeczytaj także:

Wielton ciągle w drodze (2006-06-21)

WIELTON pnie się w górę (2006-11-06)


Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

S8 Łódź - Wieluń - działa pierwsza stacja benzynowa

S8 Łódź - Wieluń - działa pierwsza stacja...

Polskie drogi 2016-12-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.