mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wielton zapowiada zwolnienia

Wielton zapowiada zwolnienia

Zarząd firmy Wielton S.A., będącej największym polskim producentem przyczep i naczep, poinformował o rozpoczęciu procesu restrukturyzacji zatrudnienia. Z raportu opublikowanego przez firmę wynika, że w ciągu trzech miesięcy pracę straci około 200 osób.

Wielton zapowiada zwolnienia
30 października 2008 roku zarząd firmy Wielton S.A. przekazał do Powiatowego Urzędu Pracy w Wieluniu zawiadomienie o planowanych zwolnieniach. Rozwiązywanie umów o pracę planowane jest w okresie od 31 października bieżącego roku do 31 stycznia 2009 roku. i dotyczyć będzie łącznie do 200 pracowników. Do tej pory spółka zatrudniała 853 osoby.

Zwolnienia dotyczą w największym stopniu tych działów w firmie, które zostały poddane procesowi modernizacji w związku z programem inwestycyjnym prowadzonym od 2007 roku. Całość inwestycji w tym zakresie składa się z budowy i wyposażenia jednej z najnowocześniejszych lakierni w Europie, rozbudowy i unowocześnienia części produkcyjnej m.in. poprzez budowę centrum obróbczego aluminium, doposażenie linii produkcyjnej w roboty spawalnicze oraz montażowej w nowoczesne maszyny i urządzenia oraz budowę powierzchni magazynowych.

Sama restrukturyzacja zatrudnienia wpisuje się w świadomą, długofalową politykę zarządu, skoncentrowaną na stałej poprawie efektywności organizacyjnej firmy oraz potrzebie elastycznego reagowania na bieżącą sytuację na rynkach finansowych w Polsce i Europie Środkowowschodniej.

W wyniku planowanych zwolnień i reorganizacji działów, spółka oczekuje oszczędności z tytułu kosztów wynagrodzeń o minimum 0,5 mln zł miesięcznie.
Tematy w artykule: polska motoryzacja lodzkie

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

S8 Łódź - Wieluń - działa pierwsza stacja benzynowa

S8 Łódź - Wieluń - działa pierwsza stacja...

Polskie drogi 2016-12-06

Komentuj:

~ASORT MM 2008-11-06

Nie dobrze, że są zwolnienia, z drugiej strony: - być może ludzie zaczną szanować swoje miejsca pracy, - po to projektuje się roboty, by odciążyć ludzkie mięśnie, - co w perspektywie okaże się lepsze: podziękowanie teraz 200 pracownikom, czy w niedługim czasie całej załodze, firmie, kooperantom, instytucjom finansującym, etc...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.