mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Williams składa hołd dla Ayrtona Senny

Williams składa hołd dla Ayrtona Senny

W tym roku minie 20 lat od tragicznej śmierci legendy Formuły Jeden, Ayrtona Senny. Williams postanowił oddać hołd tragicznie zmarłemu kierowcy umieszczając specjalne logo na swoim tegorocznym bolidzie.

Williams składa hołd dla Ayrtona Senny
Williams na końcówce nosa bolidu umieścił logo z wizerunkiem trzykrotnego mistrza F1 i napisem "Ayrton Senna na zawsze" oraz liczbą 20. Logo zostało zaprojektowane przez Fundacje Ayrtona Senny. Wszystko po to by przypominać światu o brazylijskim mistrzu i przypadającej na obecny rok 20 rocznicy śmierci.

Ayrton Senna zginał podczas GP San Marino na torze Imola uderzając w bandę na zakręcie Tamburello. "Byłem bardzo blisko z Ayrton i charakterystyczna podwójna litera S stała się podstawą naszych bolidów od momentu jego śmierci 20 lat temu. Nowe logo jest naszym sposobem na upamiętnienie jego osiągnięć jako kierowcy wyścigowego oraz pracy jaką fundacja Senny wkłada w promowanie możliwości edukacyjnych w Brazylii", skomentował założyciel zespołu, który w tym roku wystartuje pod szyldem Williams-Martini, sir Frank Williams.
Tematy w artykule: Formuła 1 Williams Ayrton Senna

Podobne wiadomości:

Pierwszy bolid Senny wystawiony na sprzedaż

Pierwszy bolid Senny wystawiony na sprzedaż

Aktualności 2014-12-08

Syn legendarnego kierowcy rajdowego dołącza do F1

Syn legendarnego kierowcy rajdowegołącza...

Aktualności 2014-12-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris dostarczy autobusy do Stalowej Woli
Solaris dostarczy autobusy do Stalowej Woli
Solaris otrzymał zamówienie na nowe autobusy elektryczne i infrastrukturę do ich ładowania. Produkty z Bolechowa trafią do Stalowej Woli.