mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wincanton ogłasza wstępne wyniki finansowe

Wincanton ogłasza wstępne wyniki finansowe

Pomimo spowolnienia gospodarczego, wyniki finansowe firmy Wincanton z roku na rok wzrastają. W ostatnim roku finansowym 2008/2009, zamkniętym 31. marca 2009 odnotowano ponad 9% wzrost przychodu firmy. U podstaw dobrych wyników Wincanton stoi prężna baza biznesowa w Wielkiej Brytanii oraz szybka reakcja na wyraźny kryzys.

Wincanton ogłasza wstępne wyniki finansowe

Według tegorocznych wyników finansowych firma osiągnęła przychód wartości 2,361,3 mln £, czyli aż o 9,1% wyższy niż w roku ubiegłym. Bazowy zysk operacyjny wyniósł natomiast 59,5 mln £, czyli o 13,5% więcej w stosunku do roku ubiegłego, a bazowy zysk przed podatkiem - 41,3 mln £. Bazowy zysk przypadający na akcję (EPS)  wzrósł z 24,3 pensów do 24,7 pensów względem poprzedniego roku. Roczna dywidenda utrzymana została na poziomie 14,91pensów, ponieważ Grupa Wincanton jest przekonana o tym, że jest w stanie wyjść z recesji jeszcze silniejsza.

Ostatnie badanie rynku logistycznego sytuuje Wincanton na drugiej pozycji na rynku operatorów logistycznych w Europie.

"Wincanton dysponuje portfelem klientów, którzy charakteryzują się zarówno odpornością na kryzys w krótkiej perspektywie jak i atrakcyjnym potencjałem wzrostu. Pracując jeszcze bliżej z naszymi klientami w tych trudnych czasach, wzmocniliśmy  wzajemne relacje biznesowe, poprawiając tym samym, reputację  na tle branży oraz utrzymaliśmy  wiodącą pozycję naszej firmy na rynku.”, mówi Graeme Mc Faull, prezes Wincanton Group.

W odpowiedzi na odczuwalne symptomy kryzysu finansowego, Wincanton szybko zareagował, ograniczając koszty i dostosowując poziom kosztów ogólnych tak, by były one adekwatne do sytuacji rynkowej. Pomimo trudnych warunków na rynkach, aż 90% obrotu w UKI (Wielkiej Brytanii i Irlandii) na rok finansowy 2009/2010 zostało już zakontraktowane.

Firma rozszerza również swoje usługi na nowe sektory, pomimo krótkoterminowych efektów spowolnienia gospodarczego, zajmując wiodące pozycje rynkowe, jak np. w przypadku budownictwa. Plany rozwojowe dają podstawy do optymizmu. Rosnąca świadomość marki pomaga umacniać prężną bazę biznesową i utrzymywać dynamikę zysku.

 

O firmie:

Wincanton to wiodący w Europie twórca i dostawca zaawansowanych usług z zakresu łańcucha dostaw. Firma zatrudnia w Europie ponad 30 000 osób. Roczne przychody wynoszą ponad 2,2 mld funtów/2,7 mld euro. Firma oferuje szeroki zakres usług, dzięki którym Klienci mogą zoptymalizować swoje operacje logistyczne na poziomie lokalnym, krajowym i regionalnym.


Podobne wiadomości:

KE bada niemiecką płacę minimalną dla kierowców

KE bada niemiecką płacę minimalną dla...

Ciężarówki i Autobusy 2015-05-21

Policja tylko... wysokoprężna

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Rekordowa sprzedaż samochodów w Polsce. Skoda znów numerem jeden
Rekordowa sprzedaż samochodów w Polsce. Skoda znów numerem jeden
Rok 2017 był najlepszym dla polskich dealerów w XXI wieku. Przez dwanaście miesięcy zarejestrowano nad Wisłą 483 195 samochodów. Po raz ostatni podobny wynik odnotowano w 1999 roku.