Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Winiety dla ciężarówek będą zniesione

Winiety dla ciężarówek będą zniesione

Resort infrastruktury pracuje nad zniesieniem opłat drogowych (winiet) dla przedsiębiorców wykonujących transport drogowy na terytorium Polski oraz wykonujących przewozy na potrzeby własne.

Winiety dla ciężarówek będą zniesione

Ministerstwo Infrastruktury rozważało kilka wariantów rozwiązania tego problemu w celu ujednolicenia polskich przepisów z prawem europejskim. Jeden z tych wariantów przewidywał zniesienie opłaty autostradowej dla ciężarówek i rekompensowanie koncesjonariuszom utraconych dochodów. Jednak według wyliczeń resortu takie rozwiązanie okazałoby się zupełnie nieopłacalne z punktu widzenia budżetu, gdyż rekompensaty znacznie przewyższyłyby wpływy z opłat drogowych. Jednocześnie wszelkie zmiany w systemie pobierania opłat autostradowych wymagałyby skomplikowanych i kosztownych renegocjacji umów koncesyjnych, które mogłyby trwać wiele lat.

Wobec powyższego Ministerstwo Infrastruktury zamierza znieść opłaty drogowe. W tym celu podjęto prace nad projektem nowelizacji ustawy o transporcie drogowym. Na razie nie ma jeszcze gotowej wersji projektu zmian, ale zakłada się, że powinny one wejść w życie z dniem 1 stycznia 2005 roku.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Superb - 15 lat flagowego modelu
Skoda Superb - 15 lat flagowego modelu
W 2001 roku na rynku zadebiutowała pierwsza współczesna Skoda Superb. W ciągu 15 lat na rynku pojawiły się trzy generacje tego modelu, którego protoplasta pojawił się kilka lat przed wybuchem II wojny światowej.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj