mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Winiety znów podrożeją

Winiety znów podrożeją

Resort infrastruktury szykuje podwyżkę dla firm transportowych. Za taką decyzją kryje się prozaiczny powód – brak pieniędzy dla operatorów autostrad. Już w tym roku dziura będzie liczyć 300 mln zł.

Winiety znów podrożeją
Ministerstwo Infrastruktury przygotowało projekt rozporządzenia dotyczący nowych stawek opłat dla ciężarowych przewoźników. Resort chce, by stawki za przejazd po drogach krajowych wzrosły od 8 do 30 proc. (w zależności od okresu ważności winiety i liczby osi auta). Jednak w niektórych przypadkach podwyżki mogą być znacznie wyższe i sięgać nawet 80 proc. Oczywiście transportowcy o podwyżkach nie chcą słyszeć.

- Branża transportowa najmocniej ze wszystkich dziedzin gospodarki została dotknięta kryzysem. Wiele firm, tnąc koszty, oszczędza właśnie na transporcie. Rząd zamierza wprowadzić kolejną już w tym roku podwyżkę. Nie rozumiem takiego działania. Efektem może być likwidacja wielu firm transportowych – mówi Tadeusz Gruba, prezes Vos Logistics Polska.

Jeszcze ostrzej pomysł krytykują branżowe stowarzyszenia.

Podobne wiadomości:

KE bada niemiecką płacę minimalną dla kierowców

KE bada niemiecką płacę minimalną dla...

Ciężarówki i Autobusy 2015-05-21

Milion Transporterów T5

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ubezpieczenie OC przypisane do kierowcy zamiast samochodu - PiS proponuje zmiany
Ubezpieczenie OC przypisane do kierowcy zamiast samochodu - PiS proponuje zmiany
Posłowie PiS mają pomysł na rewolucję w ubezpieczeniach OC. Chcą żeby w przyszłości polisa nie była przypisana do samochodu, ale do kierowcy. Dzięki temu utrata zniżek będzie dotyczyć tylko pojazdu, którym kierowca spowodował, a nie wszystkich posiadanych przez niego aut.