mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wiosenny rozkwit Faurecii Gorzów

Wiosenny rozkwit Faurecii Gorzów

Koncern Faurecia dotrzymał obietnic i zgodnie z zapowiedziami inwestuje, rozbudowuje i zwiększa produkcję w zakładzie w Gorzowie Wielkopolskim. Fabryka produkująca obecnie dla Volkswagena przekształci się w zakład obsługujący zamówienia kilku producentów samochodowych.

Wiosenny rozkwit Faurecii Gorzów

W czerwcu zeszłego roku prezes Faurecii w Polsce L. Hangran i prezes Kostrzynsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Z. Faliński podpisali akt notarialny kupna 2,3 ha terenu pod rozbudowę fabryki. Dzisiaj wiemy, że realizowana budowa powiększy o 6552 m2 część produkcyjną funkcjonującego zakładu. W ten sposób Faurecia Gorzów jest posiadaczem terenu o wielkości ponad 7,6 ha i całości powierzchni zabudowanej równej 20 904 m2.

"Obecnie zakończyliśmy wznoszenie konstrukcji nośnej. Kolejno przechodzimy do montażu  wszelkiego rodzaju instalacji elektrycznych, mechanicznych i technologicznych. Po tym etapie przystąpimy do instalowania maszyn - będzie to kwiecień-maj 2005" - informuje o rozwoju prac Małgorzata Zięba, rzeczniczka firmy.  Jak wynika z przedstawionych informacji wykonawcą stanu surowego jest BUDIMEX-DROMEX O/POZNAŃ, instalacje elektryczne wykonuje TP ELBUD z Kędzierzyna -Koźla, instalacje mechaniczne TKT Engineering o/ Wrocław a instalację tryskaczową i ppoż. firma Fire Stop ze Szczecina.

Tak więc na przełomie maja i czerwca zostanie zakończona budowa oraz uruchomione będą nowe moce produkcyjne. "Realizowana rozbudowa związana jest z nowymi projektami, które zamierzamy wdrożyć w życie w 2005 i 2006 roku.  Z zakładu produkującego jedynie dla Volkswagena - Faurecia w Gorzowie Wlkp. przekształci się w zakład   pracujący na potrzeby  kilku producentów samochodowych" - informuje Małgorzata  Zięba.

 Rozszerzenie działalności w związku z nowymi projektami jest po części wynikiem pomyślnie odbytego audytu certyfikującego na zgodność z normą ISO 9001:2002 i ISO/TS 16949:2002, który miał miejsce w listopadzie ubiegłego roku.

Inwestycja francuskiego dostawcy komponentów samochodowych jest spektakularnym sukcesem dla regionu Gorzowskiej Podstrefy Kostrzyńsko-Słubickiej, który cieszy się rosnącym zainteresowaniem inwestorów.

Budowę zakładu zlokalizowanego w gorzowskiej SSE rozpoczęto w październiku 2002 r. Początkowe nakłady inwestycyjne wynosiły 115 mln zł i skutkowały rozpoczęciem produkcji już latem 2003 r. Na chwilę obecną w gorzowskim zakładzie produkowanych jest dziennie 1200 sztuk desek rozdzielczych i 1600 sztuk paneli drzwiowych. Zakład Faurecii Gorzów jest głównym dostawcą powyższych elementów do nowego modelu Volkswagena Golfa V. W sumie koncern Faurecia dostarcza dla grupy Volkswagena 22,2% swojej łącznej sprzedaży.

Obecnie w gorzowskiej strefie ekonomicznej Faurecia zatrudnia 406 osób, ale w ramach nowego projektu zatrudnienie z pewnością się zwiększy. Dokładna liczba nowych miejsc pracy, zostanie jednak podana w późniejszym terminie, po dokładnym określeniu zapotrzebowania przez odbiorcę. Bazując na informacjach dostarczanych przez PAIIZ w zakładzie docelowo ma pracować 800 osób.

TU zobacz pełną galerię: Faurecia w Polsce

Pojawiające się ostatnio informacje o stale rosnącej liczbie inwestycji zagranicznych budzą optymizm i nadzieję na ożywienie gospodarcze w naszym kraju. Według danych podanych przez PAIIZ dotyczących wartości bezpośrednich inwestycji zagranicznych w Polsce na koniec 2003 r. (w podziale na kraj rejestracji inwestora), na pierwszym miejscu znajduje się Francja - 13 857,2 mln, natomiast deklarowane plany inwestycyjne francuskich przedsiębiorstw to 1 733,1 mln.


Podobne wiadomości:

Znamy oferty na S3 Niedoradz - Nowa Sól

Znamy oferty na S3 Niedoradz - Nowa Sól

Polskie drogi 2015-06-26

Nowa nawierzchnia dróg skróci drogę hamowania

Nowa nawierzchnia dróg skróci drogę hamowania

Polskie drogi 2015-06-23

Komentuj:

~mloda 2008-10-31

zapraszam na rozmowy dot.firmy - szept_aniola@o2.pl

~mloda 2008-10-31

Mam 18 lat,i pracowalam tam,ale ze wzgledu na sprawy prywatne musialam zrezygnowac,szkoda ze przez krach na gieldzie zwolniono ponad 300pracownikow,bo chcialam wrócic.Firma jest wporządku,ale na te godziny to jest wyzysk,ale gdzie go nie ma.. Slyszalam ze planuja otworzyc nowy projekt Peugota,byloby calkiem dobrze...

~monisia 2007-07-23

co to za firma pracuja tam tacy ludzie ze szok

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.