mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wizja miasta przyszłości według Audi

Wizja miasta przyszłości według Audi

Na targach „Design Miami”, Audi wraz z biurem architektonicznym Bjarke Ingels Group przedstawiło wizję miasta przyszłości. Miasta, w którym ulice będą się komunikować z uczestnikami ruchu. Tak powstała interaktywna instalacja "Urban Future" w centrum, której znalazł się koncepcyjny model Audi A2.

Wizja miasta przyszłości według Audi
Producent aut z Ingolstadt wraz z BIG przedstawił nieco sielankową wizję życia w mieście w przyszłości. Cyfrowa powłoka znajdująca się na drodze odpowiedzialna jest za komunikację z każdym kto porusza się po niej. Wyobraź sobie sytuację, w której pieszy pewnie wchodzi na jezdnię, przechodzi przez nią nie zważając na nadjeżdżający szybko samochód. Auto zbliża się do osoby na jezdni i nagle omija ją. Wszystko to dzięki "inteligentnej powłoce". Ruch uliczny żyje własnym życiem, bez kierowców prowadzących samochody i bez sygnalizacji świetlnej.

Duńskie biuro BIG w 2010 roku opracowało koncepcję, na której oparta została instalacja "Urban Future". „Gdy wyobrażam sobie jak będzie wyglądało miasto za 25 lat, widzę ulicę, która kilka razy w ciągu dnia może się zmienić – ze strefy dla pieszych w autostradę, z placu w łąkę", powiedział Bjarke Ingels, założyciel i partner BIG.

"Urban Futur" to fragment drogi, która posiada diodową powierzchnię rejestrującą ruch. Odwiedzający na chwilę mogą przenieść się w przyszłość, w której poruszanie się po drogach jest bliskie ideału. Koncepcyjny model Audi A2 został wybrany specjalnie do tego projektu, gdyż potrafi on komunikować się z otoczeniem.

Cała wystawa "Urban Future" robi wrażenie i powoduje, że możemy spojrzeć choć na chwile w przyszłość z nadzieją na lepsze jutro. Jedynie brakuje w tym wszystkim istotnego elementu układanki: gdzie w tym wszystkim jest kierowca? Przecież w odległej przyszłości nasi potomkowie nagle nie przestaną pałać miłością do prowadzenia pojazdów? Jeśli tak jednak się stanie, to świat zmierza ku motoryzacyjnej zagładzie.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Audi A2 Wszystko o Audi
Tematy w artykule: Audi Audi A2 Audi Concept

Podobne wiadomości:

Nowe Audi A8 za chwilę w salonach. Znamy polskie ceny

Nowe Audi A8 za chwilę w salonach. Znamy...

Aktualności 2017-10-16

Audi wprowadza nowe oznaczenia

Audi wprowadza nowe oznaczenia

Aktualności 2017-08-31

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.