mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wizja miasta przyszłości według Audi

Wizja miasta przyszłości według Audi

Na targach „Design Miami”, Audi wraz z biurem architektonicznym Bjarke Ingels Group przedstawiło wizję miasta przyszłości. Miasta, w którym ulice będą się komunikować z uczestnikami ruchu. Tak powstała interaktywna instalacja "Urban Future" w centrum, której znalazł się koncepcyjny model Audi A2.

Wizja miasta przyszłości według Audi
Producent aut z Ingolstadt wraz z BIG przedstawił nieco sielankową wizję życia w mieście w przyszłości. Cyfrowa powłoka znajdująca się na drodze odpowiedzialna jest za komunikację z każdym kto porusza się po niej. Wyobraź sobie sytuację, w której pieszy pewnie wchodzi na jezdnię, przechodzi przez nią nie zważając na nadjeżdżający szybko samochód. Auto zbliża się do osoby na jezdni i nagle omija ją. Wszystko to dzięki "inteligentnej powłoce". Ruch uliczny żyje własnym życiem, bez kierowców prowadzących samochody i bez sygnalizacji świetlnej.

Duńskie biuro BIG w 2010 roku opracowało koncepcję, na której oparta została instalacja "Urban Future". „Gdy wyobrażam sobie jak będzie wyglądało miasto za 25 lat, widzę ulicę, która kilka razy w ciągu dnia może się zmienić – ze strefy dla pieszych w autostradę, z placu w łąkę", powiedział Bjarke Ingels, założyciel i partner BIG.

"Urban Futur" to fragment drogi, która posiada diodową powierzchnię rejestrującą ruch. Odwiedzający na chwilę mogą przenieść się w przyszłość, w której poruszanie się po drogach jest bliskie ideału. Koncepcyjny model Audi A2 został wybrany specjalnie do tego projektu, gdyż potrafi on komunikować się z otoczeniem.

Cała wystawa "Urban Future" robi wrażenie i powoduje, że możemy spojrzeć choć na chwile w przyszłość z nadzieją na lepsze jutro. Jedynie brakuje w tym wszystkim istotnego elementu układanki: gdzie w tym wszystkim jest kierowca? Przecież w odległej przyszłości nasi potomkowie nagle nie przestaną pałać miłością do prowadzenia pojazdów? Jeśli tak jednak się stanie, to świat zmierza ku motoryzacyjnej zagładzie.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Audi A2 Wszystko o Audi
Tematy w artykule: Audi Audi A2 Audi Concept

Podobne wiadomości:

Nowe Audi A8 - pierwsze zdjęcia

Nowe Audi A8 - pierwsze zdjęcia

Aktualności 2017-07-05

Nowe Audi A7 oficjalnie zaprezentowane

Nowe Audi A7 oficjalnie zaprezentowane

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.