mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wizytówka VALEO w Polsce

Wizytówka VALEO w Polsce

Valeo, to międzynarodowa grupa wyspecjalizowana w projektowaniu, wytwarzaniu i sprzedaży części i systemów samochodowych. Na Mapie Polskiej Motoryzacji może poszczycic się sześcioma zakładmi produkcyjnymi. Aktualnie firma Valeo zatrudnia w Polsce około 1 700 osób.

Wizytówka VALEO w Polsce

Obecnie grupa realizuje obrót w wysokości 10 mld Euro, zajmując stabilną pozycję wśród głównych aktorów rynku i będąc liderem światowym lub europejskim we wszystkich liniach swoich produktów. Na uwagę zasługuje fakt, że 7% rocznych, obrotów grupy Valeo jest przeznaczanych na badania i rozwój.

Grupa zatrudnia 67 300 osób w 26 krajach. Podzielona na 10 oddziałów produkcyjnych, po jednym na każdą linię produktów bądź systemów i 9 oddziałów dystrybucji, prowadzi działalność w 65 centrach badawczo-rozwojowych i 129 jednostkach produkcyjnych w 24 krajach rozproszonych na całym świecie.

Firma Valeo plasuje się wśród światowej czołówki dostawców części. Stałymi partnerami koncernu są producenci samochodów, m.in.: Renault, Peugeot, Citroën, General Motors, VW, Fiat Auto, BMW, Daimler Chrysler, Audi, Ford Motor Company, Nissan, Porsche, Honda, Toyota, Suzuki, Subaru, Hyundai oraz Volvo Trucks, MAN, Scania, którym dostarczane są części do pierwszego montażu.

W 1996 roku grupa Valeo uruchomiła w Polsce pierwszy zakład, obecnie zaś na terenie naszego kraju działają już następujące placówki:

  • Valeo Electric and Connective Systems w Czechowicach Dziedzicach produkująca zespoły przewodów,
  • Valeo Electrical Systems produkująca od 2002 roku rozruszniki i alternatory,
  • Valeo Engine Cooling w Skawinie k. Krakowa - producent i dostawca układów chłodzenia silnika,
  • Valeo Autosystemy Oddział Modułów Czołowych Fiata w Tychach
  • Valeo Lighting Systems w Chrzanowie
  • Valeo Wiping Systems w Skawinie k. Krakowa produkująca elementy do kompletnych systemów wycieraczek
  • Valeo Motors & Actuators w Zielonkach k. Krakowa produkująca silniczki,
  • oraz Valeo Service Eastern Europe prowadząca działalność handlową na wtórnym rynku części zamiennych.

Francuski koncern uruchomi w Chrzanowie (woj. małopolskie) kolejną fabrykę. Wartość inwestycji to 50 mln euro, co pozwoli na stworzenie 500-600 nowych miejsc pracy. Nowy zakład będzie wytwarzał światła samochodowe. Jest on najnowszym zakładem produkcyjnym firmy w kraju. Fabryka, z halami produkcyjnymi o łącznej powierzchni ponad 20 tys. m2, będzie mogła zatrudnić do 600 pracowników po osiągnięciu pełnej wydajności.

"Z dumą informuję o inwestycji w kolejnych zakładach firmy Valeo w Polsce. Wspomniane zakłady nie tylko sprowadzają łączną sumę inwestycji w tym kraju do kwoty przekraczającej 100 milionów Euro w okresie ostatnich kilku lat, ale jasno wykazują nasze ciągłe zaangażowane w działalność w Europie Wschodniej," powiedział Thierry Morin, Przewodniczący Zarządu firmy Valeo.

Oprócz wyżej wspomnianych zakładów firma Valeo ma w Warszawie jeden ośrodek sprzedaży, który ma za zadanie wspomaganie działań firmy w zakresie rynków wtórnych.

 

 


Podobne wiadomości:

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie realizacji

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie...

Polskie drogi 2017-07-26

Wykonawca jednego z czterech budowanych obecnie odcinków autostrady A1 Częstochowa - Pyrzowice zadeklarował zrealizowanie 50 proc. prac. Kierowcy pojadą tamtędy najwcześniej w 2019 roku.

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross