mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wkrótce Pilkington uruchomi nowy zakład

Wkrótce Pilkington uruchomi nowy zakład

Pilkington uruchomi nowy zakład produkcyjny w miejscowości Chmielów, znajdującej się w Specjalnej Strefie Ekonomicznej, 30 km na południe od istniejącego zakładu produkcyjnego w Sandomierzu. Nowa fabryka produkować będzie szyby przednie, boczne i tylne dla samochodów osobowych i ciężarowych. Pierwsze linie produkcyjne rusza już w połowie 2011 roku.

Wkrótce Pilkington uruchomi nowy zakład
Pierwszy etap inwestycji obejmował będzie zwiększenie całkowitych zdolności produkcyjnych szyb przednich w Polsce o kolejne 1,7 milionów sztuk rocznie, a także znaczne rozszerzenie produkcji szyb o wartości dodanej. Drugi etap to dodatkowa linia hartowania, która zwiększy zdolności produkcyjne o 4 do 5 milionów szyb bocznych i tylnych rocznie.

Linie montażu dodatkowych komponentów zostaną uruchomione w połowie 2011 roku, a główne linie produkcyjne w połowie 2012 i w trakcie roku 2013.

Pilkington zainwestuje 350 milionów złotych. Inwestycja będzie wspierana przez polski rząd i środki z Unii Europejskiej. Powstanie 400 dodatkowych miejsc pracy, tworzonych aż do momentu uruchomienia produkcji. Ponadto, dodatkowe zatrudnienie będzie konieczne w firmach świadczących usługi dla nowego zakładu.

Polska jest ważnym rynkiem i centrum operacyjnym dla Grupy NSG, na którym grupa obecna jest od 1993 roku. Działalność obejmuje branżę motoryzacyjną części oryginalnych i części zamiennych oraz rynek produktów budowlanych. Grupa obecnie zatrudnia w Polsce około 1800 pracowników w 11 zakładach.

Podobne wiadomości:

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Budowa S7 - zmiany w ruchu w Szydłowcu

Budowa S7 - zmiany w ruchu w Szydłowcu

Polskie drogi 2016-06-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross