mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wkrótce Pilkington uruchomi nowy zakład

Wkrótce Pilkington uruchomi nowy zakład

Pilkington uruchomi nowy zakład produkcyjny w miejscowości Chmielów, znajdującej się w Specjalnej Strefie Ekonomicznej, 30 km na południe od istniejącego zakładu produkcyjnego w Sandomierzu. Nowa fabryka produkować będzie szyby przednie, boczne i tylne dla samochodów osobowych i ciężarowych. Pierwsze linie produkcyjne rusza już w połowie 2011 roku.

Wkrótce Pilkington uruchomi nowy zakład
Pierwszy etap inwestycji obejmował będzie zwiększenie całkowitych zdolności produkcyjnych szyb przednich w Polsce o kolejne 1,7 milionów sztuk rocznie, a także znaczne rozszerzenie produkcji szyb o wartości dodanej. Drugi etap to dodatkowa linia hartowania, która zwiększy zdolności produkcyjne o 4 do 5 milionów szyb bocznych i tylnych rocznie.

Linie montażu dodatkowych komponentów zostaną uruchomione w połowie 2011 roku, a główne linie produkcyjne w połowie 2012 i w trakcie roku 2013.

Pilkington zainwestuje 350 milionów złotych. Inwestycja będzie wspierana przez polski rząd i środki z Unii Europejskiej. Powstanie 400 dodatkowych miejsc pracy, tworzonych aż do momentu uruchomienia produkcji. Ponadto, dodatkowe zatrudnienie będzie konieczne w firmach świadczących usługi dla nowego zakładu.

Polska jest ważnym rynkiem i centrum operacyjnym dla Grupy NSG, na którym grupa obecna jest od 1993 roku. Działalność obejmuje branżę motoryzacyjną części oryginalnych i części zamiennych oraz rynek produktów budowlanych. Grupa obecnie zatrudnia w Polsce około 1800 pracowników w 11 zakładach.

Podobne wiadomości:

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Komisja Europejska zadecydowała w sprawie drogi S7

Komisja Europejska zadecydowała w sprawie...

Polskie drogi 2016-06-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.