mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Włączamy światła

Włączamy światła

Przypominamy wszystkim kierowcom, iż od 1 października przez całą dobę należy jeździć z włączonymi światłami mijania. Za brak świateł grozi nam mandat w wysokości do 200 zł oraz 2 punkty karne. Przepis powyższy będzie nas obowiązywał do końca lutego.

Włączamy światła

Jak wykazały testy włączone światło w ciągu dnia zmniejsza o 25 proc. liczbę śmiertelnych wypadków. Szczególnie nabiera to znaczenia w pochmurne jesienno-zimowe dni.

W całej Skandynawii i w niektórych krajach Europy jazda w dzień na światłach już obecnie jest obowiązkowa. Faktem jest, że nawet w słoneczne dni – a co dopiero o zmroku – samochody jadące przez las lub zadrzewione aleje są kompletnie niewidoczne albo ledwie widoczne dla innych użytkowników dróg. Szczególnie wiele skorzystają na światłach dziennych piesi i (moto)cykliści – mogą o wiele wcześniej dostrzec samochód i dostosować odpowiednio swe zachowanie.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Francja naliczy kierowcom punkty karne
Francja naliczy kierowcom punkty karne
Francja jest kolejnym państwem na mapie, które zamierza naliczać punkty karne kierowcom z innych państw. W przypadku przekroczenia dozwolonego limitu trzeba się będzie liczyć z konsekwencjami.