mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Właściciel szwedzkiej marki przed widmem bankuctwa

Właściciel szwedzkiej marki przed widmem bankuctwa

Szok i niedowierzanie - to dwa pierwsze odczucia, które pojawiły się po dotarciu do nas najnowszych wieści ze Szwecji. National Electric Vehicle of Sweeden jest bliskie bankructwa!

Właściciel szwedzkiej marki przed widmem bankuctwa
Amerykańska gazeta Detroit News podaje, że NEVS ma problemy finansowe. Informacja o tyle jest szokująca, że konsorcjum wykupiło w zeszłym roku markę Saab będącą w stanie upadłościowym. Po raz kolejny czarne chmury zbierają się nad marką Saab.

We wtorek jeden z poddostawców części dla NEVS zgłosił się do sądu szwedzkiego by ten orzekł, że firma (NEVS) jest niewypłacalna i postawił ją w stan bankructwa. Firma Labo Test, która dostarcza szwedzkiej marce sprzęt do badań części samochodowych mówi, że NEVS nie opłaciło rachunków od lutego w kwocie ok. 150 tys. koron szwedzkich (ok. 68.5 tys. złotych).

NEVS to konsorcjum z główną siedzibą w Hong Kongu, które w zeszłym roku wykupiło bankrutującego Saaba z rąk Spykera. Plany koncernu zakładały produkcję elektrycznych aut, poprzedzoną wznowieniem produkcji delikatnie odświeżonego Saaba 9-3. W tym roku w Trollhättan wznowiono produkcję modelu 9-3.  

Rzecznik prasowy NEVS Mikael Ostlund nie chciał na gorąca komentować doniesień. Pozostaje czekać na rozwój sytuacji

Podobne wiadomości:

Właściciele Saab'a nie mogą korzystać z nazwy

Właściciele Saab'a nie mogą korzystać z nazwy

Aktualności 2016-02-02

Saab powraca - kolejna odsłona telenoweli

Saab powraca - kolejna odsłona telenoweli

Aktualności 2016-12-02

Komentuj:

~suchy 2014-11-24

68.5 tys. złotych....nza cenę jednego uzywanego SAABa uważamy, że firma jest już niewypłacalna?n??? SERIO ???nnjak w tytule - szok i niedowierzanie!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Policja dostała nowe laserowe mierniki prędkości
Policja dostała nowe laserowe mierniki prędkości
Policjanci z wydziałów ruchu drogowego w całej Polsce otrzymali pierwszą partię nowych mierników prędkości. W ręce policjantów trafiło 200 egzemplarzy urządzeń LTI 20/20 TruCam, które zastąpią wysłużone Iskry.