mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Włosi w podstrefie Żarów

Włosi w podstrefie Żarów

Włoski inwestor, firma Inox wybuduje fabrykę na terenie podstrefy Żarów należącej do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Invest-Park". Zatrudnienie znajdzie około 100 osób.

Włosi w podstrefie Żarów

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna "Invest Park" wydała zezwolenie włoskiej firmie Inox na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie podstrefy Żarów Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Invest-Park". Włoska firma nabyła działkę o powierzchni ponad 4 ha od Elektroluksa. Na tym terenie  INOX Polska Sp. z o.o wybuduje zakład, który będzie produkował standardowe, jak również przygotowywane specjalnie na zamówienie, elementy ze stali nierdzewnej. Będą to części do urządzeń AGD (przede wszystkim do zmywarek, lodówek i suszarek) oraz części dla przemysłu motoryzacyjnego (do samochodów i kosiarek). Klienci z branży motoryzacyjnej to m.in.: Karcher, General Motors, i Fiat. Firma planuje rozpocząć działalność gospodarczą już w 2006 roku.

INOX Polska Sp. z o.o. należy do włoskiej Grupy Sassoli, utworzonej pod koniec lat 80. Grupa skupia firmy zajmujące się przetwarzaniem stali nierdzewnej i aluminium oraz produkcją szerokiej gamy wyrobów z tych materiałów. Sassoli jest aktualnie europejskim liderem w swojej branży, dostarczając ponad 150 tys. ton produktów ze stali nierdzewnej rocznie. W całej grupie  zatrudnionych jest obecnie ponad 1,5 tys. pracowników.


Podobne wiadomości:

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

Polskie drogi 2016-05-18

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Polskie drogi 2017-05-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.