mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Włosi w podstrefie Żarów

Włosi w podstrefie Żarów

Włoski inwestor, firma Inox wybuduje fabrykę na terenie podstrefy Żarów należącej do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Invest-Park". Zatrudnienie znajdzie około 100 osób.

Włosi w podstrefie Żarów

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna "Invest Park" wydała zezwolenie włoskiej firmie Inox na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie podstrefy Żarów Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Invest-Park". Włoska firma nabyła działkę o powierzchni ponad 4 ha od Elektroluksa. Na tym terenie  INOX Polska Sp. z o.o wybuduje zakład, który będzie produkował standardowe, jak również przygotowywane specjalnie na zamówienie, elementy ze stali nierdzewnej. Będą to części do urządzeń AGD (przede wszystkim do zmywarek, lodówek i suszarek) oraz części dla przemysłu motoryzacyjnego (do samochodów i kosiarek). Klienci z branży motoryzacyjnej to m.in.: Karcher, General Motors, i Fiat. Firma planuje rozpocząć działalność gospodarczą już w 2006 roku.

INOX Polska Sp. z o.o. należy do włoskiej Grupy Sassoli, utworzonej pod koniec lat 80. Grupa skupia firmy zajmujące się przetwarzaniem stali nierdzewnej i aluminium oraz produkcją szerokiej gamy wyrobów z tych materiałów. Sassoli jest aktualnie europejskim liderem w swojej branży, dostarczając ponad 150 tys. ton produktów ze stali nierdzewnej rocznie. W całej grupie  zatrudnionych jest obecnie ponad 1,5 tys. pracowników.


Podobne wiadomości:

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Polskie drogi 2017-05-26

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota TJ Cruiser - oto nowy SUV
Toyota TJ Cruiser - oto nowy SUV
Kilka tygodni temu Toyota zastrzegła znak towarowy TJ Cruiser. Wszystko wskazuje na to, że niebawem dołączy do gamy kolejny SUV. Pierwsze doniesienia mówią o wersji produkcyjnej konceptu FT-4X, który zadebiutował w Nowym Jorku.