mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Włoskie SUVy na amerykańskiej podstawie

Włoskie SUVy na amerykańskiej podstawie

Sergio Marchionne, szef Fiata, rozważa budowę SUVa pod marką Fiat, Alfa Romeo lub nawet Maserati na platformie Jeepa Grand Cherokee.

Włoskie SUVy na amerykańskiej podstawie

W biznesplanie grupy ujęty jest punkt, który mówi o stworzeniu takiego auta w małym rozmiarze w 2012 roku i średnim w 2014 pod marką Alfa Romeo. Ciekawe, chociaż dosyć zgodne z ostatnimi doniesieniami Fiata, że marka może się na dobre "wynieść" z produkcją poza rejon Włoch, jest to, że auto będzie produkowane w fabryce Chryslera w Stanach Zjednoczonych w Detroit, a sprzedawane na całym świecie przez Alfę właśnie.

Najciekawiej naszym zdaniem byłoby, gdyby to Maserati zajęło się stworzeniem tego typu auta - dotychczas silniki do samochodów tej marki budowało Ferrari i nie wyobrażamy sobie SUVa z motorem tej stajni. W dzisiejszych czasach ogólnej globalizacji wszystko jednak jest możliwe.

 

Jeep Grand Cherokee w obecnym modelu wszedł do sprzedaży w USA w czerwcu tego roku i odniósł duży sukces, przerastając we wrześniu tego roku sprzedaż o 291% w porównaniu z tym samym okresem poprzedniego roku.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Jeep Grand Cherokee
Jeep Grand Cherokee
Cena podstawowa już od: 236 600 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

Fiat Panda - wyprodukowano milion egzemplarzy

Fiat Panda - wyprodukowano milion egzemplarzy

Aktualności 2017-11-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.