mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wodorowa Honda w prywatnych rękach

Wodorowa Honda w prywatnych rękach

W końcu stało się. Pierwszy pojazd napędzany ogniwami paliwowymi trafił do prywatnego odbiorcy. W ramach leasingu przez dwa lata użytkować go będzie amerykańska rodzina Spallino.

Wodorowa Honda w prywatnych rękach

Honda FCX jest pierwszym i jedynym jak na razie modelem, który otrzymał odpowiednie certfikaty dopuszczające go do ruchu na terenie Stanów Zjednoczonych. Oprócz testu samego pojazdu sprawdzona zostanie także pierwsza stacja paliwowa, na której będzie istniała możliwość zatankowania paliwa wodorowego. Zgodnie z założeniami do 2010 roku stacja ta ma już być w pełni gotowa do codziennego użytku.

Jon i Sandy Spallino są pierwszą z kilku rodzin, jakie w ciągu najbliższego roku będą testować Hondę FCX w codziennej jeździe do pracy, z dziećmi do szkoły lub na zakupy. Zobowiązani będą oni do przekazywania swoich uwag z eksploatacji samochodu.

Zanim Honda napędzana ogniwami paliwowymi trafiła do indywidualnego odbiorcy testowana była przez trzy lata. Obecnie 13 egzemplarzy tego auta użytkowanych jest przez władze Kalifornii, Nowego Jorku oraz Newady.


Zobacz także:

Kosztowne alternatywne napędy

Ogniwa coraz bliżej


Podobne wiadomości:

Kosztowne alternatywne napędy

Kosztowne alternatywne napędy

Aktualności 2005-06-27

Ogniwa coraz bliżej

Ogniwa coraz bliżej

Aktualności 2005-06-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Kilka tygodni temu zadebiutowało nowe Volvo V60, a teraz przyszedł czas na wersję sedan. Model klasy średniej powalczy z takimi konkurentami jak Audi A4, Mercedes Klasy C czy BMW Serii 3.