mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wodorowe BMW w produkcji

Wodorowe BMW w produkcji

Niemieckie BMW rozpoczęło właśnie produkcję limitowanej wersji modelu serii 7, która będzie pierwszym luksusowym samochodem, wyposażonym w napęd zasilany wodorem. Jej debiut nastąpi podczas targów motoryzacyjnych w Los Angeles, które odbędą się pod koniec listopada tego roku.

Wodorowe BMW w produkcji

Kilka tygodni po prezentacji,  pierwsze samochody trafią już w ręce nabywców. W przyszłym roku bawarski producent zamierza wyprodukować tylko 700 egzemplarzy tego samochodu. Nie będzie on jednak dostępny dla klientów prywatnych. Na początek  BMW oferować będzie samochód wyłącznie w leasingu, do momentu kiedy nowoczesna technologia stanie się bardziej powszechna.

Model Hydrogen 7 napędzany jest przy pomocy specjalnie zaprojektowanej jednostki V12 o pojemności sześciu litrów, która może być zasilana przy pomocy konwencjonalnej benzyny bezołowiowej oraz wodoru. Wewnątrz samochodu znajdują się dwa baki na oba rodzaje paliwa. Pierwszy, 74 litrowy, przeznaczony jest na benzynę bezołowiową. Pozwala on na przejechanie 482 kilometrów. Drugi, nieco bardziej zaawansowany może przechować osiem kilogramów wodoru pod ciśnieniem pięciu barów i temperaturze minus 250 stopni Celsjusza. Zasięg jazdy na alternatywnym paliwie wynosi maksymalnie około 200 kilometrów.

Podczas jazdy na wodorze nowe BMW emituje zerowe zanieczyszczenia, bowiem w procesie przekształcania wodoru w energię, efektem ubocznym jest jedynie para wodna. Moc silnika pozostaje taka sama, niezależnie od rodzaju napędu. W porównaniu ze zwykłym BMW 760i jest ona jednak słabsza, gdyż maksymalna moc nowoczesnego silnika wynosi jedynie 256 KM, a nie 445 KM jak u poprzednika. BMW Hydrogen 7 rozpędza się do prędkości 100 km/h w przeciągu 9,5 sekundy, a jego prędkość maksymalna to 230 km/h.

Czytaj także:

BMW Hydrogen 7 (2006-09-13)

Wodorowe BMW w 2007 (2006-03-14)

Sprawdź dostępne konfiguracje:

BMW Seria 7
BMW Seria 7
Cena podstawowa już od: 400 400 PLN brutto
Dostępne nadwozia: sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

BMW serii 5 2017 - znamy ceny nowego modelu

BMW serii 5 2017 - znamy ceny nowego modelu

Aktualności 2016-11-18

BMW M2 od Hamanna

BMW M2 od Hamanna

Samochody luksusowe 2016-11-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport