mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wodorowy bus

Wodorowy bus

Ford Motor Company wyprodukuje w tym miesiącu pierwszą flotę samochodów użytkowych napędzanych silnikiem wodorowym (H2ICE). Pierwsze osiem samochodów przejedzie wzdłuż Stany Zjednoczone i odwiedzi kurorty wypoczynkowe oraz uniwersytety na Florydzie.

Wodorowy bus

Sztab inżynierów nadzorujących projekt H2ICE jest zadowolony z osiągniętego sukcesu, gdyż może się on przyczynić w bardzo dużym stopniu do postrzegania marki Ford jako koncernu przygotowującego innowacyjne produkty spełniające wymogi przyszłościowego transportu. Potencjalne korzyści z nowoczesnej technologii wodorowej mogą być bardzo duże. Po pierwsze zmniejszone zostanie uzależnienie od wzrastających ciągle cen ropy naftowej oraz wpłynie to znacznie na emisję gazów cieplarnianych. Jak na razie największym problemem jest niewielka ilość stacji benzynowych oferujących nietypowe paliwo. Drugim problemem jest to, że nowy Ford z zatankowanym do pełna bakiem przejechać może jedynie od 240-320 kilometrów.

Problem nad którym głowią się ostatnimi czasy konstruktorzy to skonstruowanie nowego pojemnika na paliwo, który będzie zdolny pomieścić jak najwięcej wodoru, gdyż dotychczasowe są po prostu za mało wydajne i drogie. Bus produkcji Forda o nowoczesnym napędzie po raz pierwszy pojawił się podczas Północnoamerykańskich targów motoryzacyjnych w Detroit w 2005 roku i był wyposażony w 140 litrowy zbiornik zdolny do przechowywania wodoru o bardzo wysokim sprężeniu. Połączono go z jednostką napędową o pojemności 6,8 litra, emitującej zerowe ilości spalin.

Gerhard Schmidt, wiceprezes ds. rozwoju twierdzi, że nowoczesny silnik Forda napędzany wodorem jest kolejnym krokiem milowym w kierunku wprowadzenia tego typu napędów na szeroki rynek.

Czytaj także:

Nowoczesna hybryda (2006-06-05)

Super-oszczędny patent (2006-05-09)


Zobacz koniecznie: Wszystko o Ford
Tematy w artykule: Ford Ford Shuttle h2ice

Podobne wiadomości:

Ford Mustang przeszedł lifting - premiera na IAA

Ford Mustang przeszedł lifting - premiera na...

Premiery 2017-09-14

Ford Ka+ w polskich salonach. Znamy ceny

Ford Ka+ w polskich salonach. Znamy ceny

Aktualności 2017-08-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.