mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wolfgang Marzin: 'Nie ma rywalizacji z Frankfurtem'

Wolfgang Marzin: 'Nie ma rywalizacji z Frankfurtem'

Targi samochodowe AMI w Lipsku rozwijają się coraz prężniej i zdobywają coraz większą popularność. O tym jak prezentuje się ten Środkowoeuropejski Salon Samochodowy na tle wystaw zagranicznych i jaki wkład ma w tym Polska zapytaliśmy w naszym specjalnym wywiadzie Prezesa Zarządu Targów Lipskich, Wolfganga Marzina.

Wolfgang Marzin: 'Nie ma rywalizacji z  Frankfurtem'

Mojeauto.pl: Na początku grzechem byłoby nie zapytać o pierwsze wrażenia z tegorocznych targów AMI. Czy jako organizator największych targów samochodowych w Europie Środkowej jest Pan zadowolony z liczby zwiedzających i wystawców?

Wolfgang Marzin: Jestem zadowolony przede wszystkim z rozwoju targów AMI. Czy także z tegorocznych? Będę mógł to dopiero powiedzieć po ich zakończeniu. Niewątpliwie cieszy nas coraz większa liczba wystawców, jest więcej premier (red. ponad 100) i specjalnych pokazów. Co ciekawe ten znaczny wzrost udało nam się uzyskać mimo pewnej stagnacji na rynku motoryzacyjnym. Znakomicie prezentują się również wyniki wzrostu popularności targów branżowych AMITEC. Jest nie tylko więcej wystawców z Niemiec ale także z innych krajów Europy i świata.

Ma: Kiedy targi AMI Lipsk zdobędą pozycję lidera targów motoryzacyjnych w Niemczech? A może już ją mają? Czy jest cicha rywalizacja targów AMI z targami IAA organizowanymi we Frankfurcie?

WM: Sądzę, że takiej rywalizacji nie ma. Zresztą nie taka jest nasza koncepcja działań. Chcemy być międzynarodowymi targami dla krajów Europy Środkowej. Doskonale współpracuje nam się z reprezentantami branży motoryzacyjnych z innych krajów. Tutaj chciałbym serdecznie podziękować stronie polskiej za ciągłe motywowanie kolejnych wystawców, aby pojawili się w Lipsku, ale także i mediom patronackim, które w bardzo dużym stopniu wpływają na wzrost popularności targów AMI. Jak powiedziałem nie chcemy rywalizować z Frankfurtem, jednak cieszymy się, że coraz więcej wystawców kieruje się także właśnie w stronę Lipska. Myślę, że targi AMI cieszą się coraz większą sympatią wystawców i zwiedzającej publiczności.

Ma: Jak ważną rolę Pana zdaniem odgrywają targi lipskie dla obszarów Europy Środkowej i Wschodniej?

WM: Przede wszystkim targi AMI mają, wydaje mi się, doskonałe warunki, by stać się niejako pomostem między rynkami motoryzacyjnymi krajów Europy Zachodniej i Środkowo-wschodniej. Lipsk jest także ciekawą alternatywą dla odwiedzających targi w porównaniu do innych targów zachodnioeuropejskich. Jak wspomniałem wcześniej między innymi dzięki coraz większej liczbie prezentowanych modeli, ale także dzięki znakomitej infrastrukturze, relatywnie tanim kosztom pobytu, co w dzisiejszych czasach jest bardzo ważne.

Ma: Czego życzyłby Pan sobie jeśli chodzi o targi AMI i AMITEC w przyszłym roku?

WM: Utrzymania wysokiej jakości, jeszcze większego zadowolenia wystawców i zwiedzających, ponieważ dzięki temu targi będą ciągle się rozwijać i będą po prostu lepsze nie tylko pod względem kwantytatywnym ale też jakościowym. Z roku na rok jest coraz więcej do zwiedzenia, poznawania. Dzięki pokładanemu w nas zaufaniu i wsparciu przez wszelakie organizacje rządowe i pozarządowe, także te z Polski, możemy być coraz lepsi, za co bardzo serdecznie dziękuję i zapraszam na targi AMI i AMITEC.

Ma: Dziękuję za rozmowę.

Zobacz także:

Serwis specjalny AMI Lipsk 2006

Galerie zdjęć AMI Lipsk 2006

Czytaj także:

AMITEC 2006 - motoryzacja od kuchni 2006-04-05

Tematy w artykule: Wolfgang Marzin AMI Lipsk 2006

Podobne wiadomości:

AMITEC 2006 - motoryzacja od kuchni

AMITEC 2006 - motoryzacja od kuchni

Aktualności 2006-04-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.