mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wołga jednak w produkcji

Wołga jednak w produkcji

Dobrze znany Oldtimer z okresu PRL - Wołga, jest nadal w produkcji. Mimo wcześniejszych zapowiedzi o zaprzestaniu budowy, rosyjska limuzyna ma się nadal świetnie, a część modeli wyposażana jest nawet w silniki DaimlerChrysler.

Wołga jednak w produkcji
W grudniu 2005 roku ubiegłego roku kierownictwo GAZ poinformowało o rychłym zakończeniu produkcji z powodu braku perspektyw produkcyjnych. Tymczasem po upływie 4 miesięcy szef firmy produkującej Wołgi, Maxim Awdiejew zapowiada ich dalszą produkcję: „Samochód będzie tak długo budowany jak długo rynek będzie go potrzebował.”

Według wstępnych analiz w tym roku mury fabryki GAZ opuści 51 000 nowych egzemplarzy Wołgi, a ćwierć z nich będzie napędzana silnikami pochodzącymi z koncernu DaimlerChrysler.

Czytaj także:

Wołga: Koniec pewnej ery 2005-12-08

Silniki DaimlerChrysler do Rosji 2005-01-24
Zobacz koniecznie: Wszystko o Gaz
Tematy w artykule: Gaz Wołga

Podobne wiadomości:

Opel na wydaniu

Opel na wydaniu

Aktualności 2009-04-30

Gaz na polskie drogi

Gaz na polskie drogi

Testy Samochodów Firmowych 2008-03-19

Komentuj:

~sciana 2007-06-10

chyba bym sie szybko do tej wolgi przyzwyczail?ciekawe czy jest duzo drozsza od nowej nivy?chyba tez lepiej by sie jezdzilo nowa wolga od starej bmw w podobnej cenie.z fasonem.gdyby jeszcze miala silnik v6 z jakims konkretnym ukladem zasilania to mogla by wstrzasnac rynkiem.az mi slinka cieknie na taki wóz.myslcie co tam sobie chcecie,mnie sie podoba.

~kustosz 2007-05-13

zawsze podziwiałem u Rosjan wstrzemięźliwość,jeśli chodzi o wprowadzanie istotnych zmian konstrukcyjnych.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda przedstawia limitowaną serię Drive
Skoda przedstawia limitowaną serię Drive
Po sukcesie limitowanej wersji Joy przyszedł czas na specjalną wersję Drive, która bazuje na wyposażeniu Ambition, ale oferuje jeszcze więcej za atrakcyjniejszą cenę.