mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > World car of the Year - tuż przed finałem

World car of the Year - tuż przed finałem

Już 5 kwietnia, przy okazji rozpoczęcia targów motoryzacyjnych w Nowym Jorku, poznamy zwycięzcę konkursu na "Najlepszy Samochód Roku 2007 na Świecie", a już teraz ogłoszono trójki finalistów w poszczególnych kategoriach.

World car of the Year - tuż przed finałem

Do walki o miano "World Car of the Year 2007" stanęło łącznie 28 modeli, z których z początkiem lutego grono 44 dziennikarzy z 22 krajów wyłoniło dziesiątkę finalistów. Teraz, na kilka dni przed ogłoszeniem ostatecznych już wyników, w walce o to zaszczytne miano pozostały zaledwie trzy modele. Są to Audi TT, Lexus LS460 oraz Mini.
 
Jednocześnie zostały ogłoszone trójki finalistów w pozostałych trzech kategoriach. Tytuł World Performance Car of the Year (najlepsze auto wyczynowe) przypadnie jednemu z trzech modeli: Audi RS4, BMW 335i lub Porsche 911 Turbo. Najbardziej ekologicznym autem na świecie (World Green Car) będzie BMW Hydrogen 7, Mercedes E320 Bluetec lub Volkswagen Polo BlueMotion. Z kolei najlepszym designem (World Car Design) będzie mógł się poszczycić Audi TT, Citroen C4 Picasso lub Fiat Grande Punto.
 
Konkurs World Car of the Year jest w tym roku organizowany po raz trzeci. Do walki o to miano mogą być nominowane tylko te modele, które w ubiegłym roku pojawiły się w sprzedaży w co najmniej pięciu krajach na minimum dwóch kontynentach.
 
Czytaj także:

Nominowani do World Car of the Year (2007-02-05)

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi TT
Audi TT
Cena podstawowa już od: 146 700 PLN brutto
Dostępne nadwozia: coupe-3dr.
Lexus LS
Lexus LS
Cena podstawowa już od: 449 200 PLN brutto
Dostępne nadwozia: sedan-4dr.
MINI Mini
MINI Mini
Cena podstawowa już od: 77 200 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-3dr.

Podobne wiadomości:

Superauto od Audi i Lamborghini

Superauto od Audi i Lamborghini

Samochody luksusowe 2017-03-11

Elektryfikacja zaraża kolejne gałęzie koncernu z Wolfsburga. Teraz pojawiają się plotki o elektrycznych supersamochodach od Audi i Lamborghini. 

Audi Q8 – koncept jest już gotowy

Audi Q8 – koncept jest już gotowy

Aktualności 2016-12-23

Komentuj:

~Franz Maurer 2007-04-02

Mam juz dosc koalicji chamsko-warcholskiej! Przepraszam, ze nie na temat, ale unioslem sie:)

~DDD 2007-04-02

Audi TT wygra w cuglach, a swoją drogą to dosc ciekawe auta dopszly do finalu, ciekawe co decydowalo o takim wyborze. Smieszna jest natomaist kandydatura citroena c4 picasso do najladniejszego auta.....

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Seat Ibiza nadchodzi
Nowy Seat Ibiza nadchodzi
Oficjalna premiera nowej Ibizy dla szerokiej publiczności odbędzie się dopiero na targach w Genewie. Jednak na kilka tygodni przed planowanym debiutem samochód zostanie odsłonięty dziennikarzom.
Odgadnij model Odgadnij model