mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > World car of the Year - tuż przed finałem

World car of the Year - tuż przed finałem

Już 5 kwietnia, przy okazji rozpoczęcia targów motoryzacyjnych w Nowym Jorku, poznamy zwycięzcę konkursu na "Najlepszy Samochód Roku 2007 na Świecie", a już teraz ogłoszono trójki finalistów w poszczególnych kategoriach.

World car of the Year - tuż przed finałem

Do walki o miano "World Car of the Year 2007" stanęło łącznie 28 modeli, z których z początkiem lutego grono 44 dziennikarzy z 22 krajów wyłoniło dziesiątkę finalistów. Teraz, na kilka dni przed ogłoszeniem ostatecznych już wyników, w walce o to zaszczytne miano pozostały zaledwie trzy modele. Są to Audi TT, Lexus LS460 oraz Mini.
 
Jednocześnie zostały ogłoszone trójki finalistów w pozostałych trzech kategoriach. Tytuł World Performance Car of the Year (najlepsze auto wyczynowe) przypadnie jednemu z trzech modeli: Audi RS4, BMW 335i lub Porsche 911 Turbo. Najbardziej ekologicznym autem na świecie (World Green Car) będzie BMW Hydrogen 7, Mercedes E320 Bluetec lub Volkswagen Polo BlueMotion. Z kolei najlepszym designem (World Car Design) będzie mógł się poszczycić Audi TT, Citroen C4 Picasso lub Fiat Grande Punto.
 
Konkurs World Car of the Year jest w tym roku organizowany po raz trzeci. Do walki o to miano mogą być nominowane tylko te modele, które w ubiegłym roku pojawiły się w sprzedaży w co najmniej pięciu krajach na minimum dwóch kontynentach.
 
Czytaj także:

Nominowani do World Car of the Year (2007-02-05)

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi TT
Audi TT
Cena podstawowa już od: 148 400 PLN brutto
Dostępne nadwozia: coupe-2dr.
Lexus LS
Lexus LS
Cena podstawowa już od: 490 000 PLN brutto
Dostępne nadwozia: sedan-4dr.
MINI Mini
MINI Mini
Cena podstawowa już od: 80 200 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-3dr.

Podobne wiadomości:

Lexus RX L - 7 osób na pokładzie

Lexus RX L - 7 osób na pokładzie

Premiery 2017-12-05

Elektryczne MINI we Frankfurcie

Elektryczne MINI we Frankfurcie

Aktualności 2017-08-31

Komentuj:

~Franz Maurer 2007-04-02

Mam juz dosc koalicji chamsko-warcholskiej! Przepraszam, ze nie na temat, ale unioslem sie:)

~DDD 2007-04-02

Audi TT wygra w cuglach, a swoją drogą to dosc ciekawe auta dopszly do finalu, ciekawe co decydowalo o takim wyborze. Smieszna jest natomaist kandydatura citroena c4 picasso do najladniejszego auta.....

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.