mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > World car of the Year - tuż przed finałem

World car of the Year - tuż przed finałem

Już 5 kwietnia, przy okazji rozpoczęcia targów motoryzacyjnych w Nowym Jorku, poznamy zwycięzcę konkursu na "Najlepszy Samochód Roku 2007 na Świecie", a już teraz ogłoszono trójki finalistów w poszczególnych kategoriach.

World car of the Year - tuż przed finałem

Do walki o miano "World Car of the Year 2007" stanęło łącznie 28 modeli, z których z początkiem lutego grono 44 dziennikarzy z 22 krajów wyłoniło dziesiątkę finalistów. Teraz, na kilka dni przed ogłoszeniem ostatecznych już wyników, w walce o to zaszczytne miano pozostały zaledwie trzy modele. Są to Audi TT, Lexus LS460 oraz Mini.
 
Jednocześnie zostały ogłoszone trójki finalistów w pozostałych trzech kategoriach. Tytuł World Performance Car of the Year (najlepsze auto wyczynowe) przypadnie jednemu z trzech modeli: Audi RS4, BMW 335i lub Porsche 911 Turbo. Najbardziej ekologicznym autem na świecie (World Green Car) będzie BMW Hydrogen 7, Mercedes E320 Bluetec lub Volkswagen Polo BlueMotion. Z kolei najlepszym designem (World Car Design) będzie mógł się poszczycić Audi TT, Citroen C4 Picasso lub Fiat Grande Punto.
 
Konkurs World Car of the Year jest w tym roku organizowany po raz trzeci. Do walki o to miano mogą być nominowane tylko te modele, które w ubiegłym roku pojawiły się w sprzedaży w co najmniej pięciu krajach na minimum dwóch kontynentach.
 
Czytaj także:

Nominowani do World Car of the Year (2007-02-05)

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi TT
Audi TT
Cena podstawowa już od: 148 400 PLN brutto
Dostępne nadwozia: coupe-2dr.
Lexus LS
Lexus LS
Cena podstawowa już od: 490 000 PLN brutto
Dostępne nadwozia: sedan-4dr.
MINI Mini
MINI Mini
Cena podstawowa już od: 82 100 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-3dr.

Podobne wiadomości:

Lexus RX L - 7 osób na pokładzie

Lexus RX L - 7 osób na pokładzie

Premiery 2017-12-05

Lexus UX - premiera w Genewie

Lexus UX - premiera w Genewie

Aktualności 2018-02-02

Komentuj:

~Franz Maurer 2007-04-02

Mam juz dosc koalicji chamsko-warcholskiej! Przepraszam, ze nie na temat, ale unioslem sie:)

~DDD 2007-04-02

Audi TT wygra w cuglach, a swoją drogą to dosc ciekawe auta dopszly do finalu, ciekawe co decydowalo o takim wyborze. Smieszna jest natomaist kandydatura citroena c4 picasso do najladniejszego auta.....

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Milionowy egzemplarz Nissana Juke
Milionowy egzemplarz Nissana Juke
Osiem lat po debiucie pierwszego miejskiego crossovera Nissana, z linii produkcyjnej zakładów w Sunderland zjechał milionowy Juke. Nowy egzemplarz powstaje w brytyjskiej fabryce średnio co 105 sekund.