mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wprowadzą pół miliona elektrycznych aut

Wprowadzą pół miliona elektrycznych aut

General Motors planuje prawdziwy szturm w segmencie pojazdów napędzanych energią elektryczną. W przeciągu najbliższych pięciu lat na rynku ma się pojawić łącznie 500 000 samochodów z elektrycznym źródłem napędu, w tym w technologii plug in.

Wprowadzą pół miliona elektrycznych aut
Doświadczenie wyniesione z prac nad Voltem zostało wykorzystane w modelu Chevrolet Spark EV, który wejdzie do sprzedaży w przyszłym roku w USA i w Korei Południowej, a następnie także na innych rynkach.

- Spełnimy wymagania stawiane przez niektóre agencje nadzorujące, jednak nie to było celem powstania Sparka EV - powiedziała Mary Barra, wiceprezes GM ds. globalnego rozwoju produktu podczas spotkania z mediami zorganizowanego w San Francisco z okazji ekspozycji GM Electrification Experience.

Amerykański gigant motoryzacyjny zamierza sprzedać w tym roku 50 000 zelektryfikowanych pojazdów – poczynając od Volta, a kończąc na technologii eAssist wykorzystywanej w modelach Buick LaCrosse, Regal i Chevrolet Malibu. W momencie przyszłorocznego debiutu rynkowego Chevrolet Impala 2014 będzie również oferował technologię eAssist.

- Stale promujemy naszą technologię eAssist - powiedziała Barra. - Do roku 2017 nasze pojazdy wyposażone w eAssist będą produkowane w setkach tysięcy egzemplarzy rocznie.

Barra dodała, że zaprezentowany w 2010 roku Chevrolet Volt, czyli samochód elektryczny o rozszerzonym zasięgu, stał się czymś więcej, niż tylko prezentacją kompetencji GM w zakresie opracowywania pojazdów elektrycznych.

- Pojazd, który początkowo służył jako swego rodzaju platforma do zweryfikowania nowej technologii, zapoczątkował błyskawiczny rozwój pojazdów elektrycznych - powiedziała Barra. - Nastąpiło to szybciej, niż się tego spodziewaliśmy pięć lat temu. Niespotykana technologia napędu wykorzystana w Volcie – ta sama, którą zastosujemy w modelu Cadillac ELR – będzie w przyszłości stanowiła podstawę naszej strategii elektryfikacji.

Podobne wiadomości:

Toyota pracuje nad autami elektrycznymi

Toyota pracuje nad autami elektrycznymi

Technika 2016-11-08

Elektryczna marka Volkswagena w Chinach

Elektryczna marka Volkswagena w Chinach

Aktualności 2016-10-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bezpieczna podróż ze zwierzętami
Bezpieczna podróż ze zwierzętami
Zwierzęta są bardzo często traktowane jako pełnoprawni członkowie rodziny. Niezależnie od tego, czy podróżujemy z psem, kotem, chomikiem czy świnką morską - ważne jest bezpieczeństwo, ponieważ często nasi pupile podróżują w warunkach zagrażających ich życiu i zdrowiu. Na co więc warto zwrócić szczególną uwagę podczas planowania takich eskapad?