mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wprowadzą pół miliona elektrycznych aut

Wprowadzą pół miliona elektrycznych aut

General Motors planuje prawdziwy szturm w segmencie pojazdów napędzanych energią elektryczną. W przeciągu najbliższych pięciu lat na rynku ma się pojawić łącznie 500 000 samochodów z elektrycznym źródłem napędu, w tym w technologii plug in.

Wprowadzą pół miliona elektrycznych aut
Doświadczenie wyniesione z prac nad Voltem zostało wykorzystane w modelu Chevrolet Spark EV, który wejdzie do sprzedaży w przyszłym roku w USA i w Korei Południowej, a następnie także na innych rynkach.

- Spełnimy wymagania stawiane przez niektóre agencje nadzorujące, jednak nie to było celem powstania Sparka EV - powiedziała Mary Barra, wiceprezes GM ds. globalnego rozwoju produktu podczas spotkania z mediami zorganizowanego w San Francisco z okazji ekspozycji GM Electrification Experience.

Amerykański gigant motoryzacyjny zamierza sprzedać w tym roku 50 000 zelektryfikowanych pojazdów – poczynając od Volta, a kończąc na technologii eAssist wykorzystywanej w modelach Buick LaCrosse, Regal i Chevrolet Malibu. W momencie przyszłorocznego debiutu rynkowego Chevrolet Impala 2014 będzie również oferował technologię eAssist.

- Stale promujemy naszą technologię eAssist - powiedziała Barra. - Do roku 2017 nasze pojazdy wyposażone w eAssist będą produkowane w setkach tysięcy egzemplarzy rocznie.

Barra dodała, że zaprezentowany w 2010 roku Chevrolet Volt, czyli samochód elektryczny o rozszerzonym zasięgu, stał się czymś więcej, niż tylko prezentacją kompetencji GM w zakresie opracowywania pojazdów elektrycznych.

- Pojazd, który początkowo służył jako swego rodzaju platforma do zweryfikowania nowej technologii, zapoczątkował błyskawiczny rozwój pojazdów elektrycznych - powiedziała Barra. - Nastąpiło to szybciej, niż się tego spodziewaliśmy pięć lat temu. Niespotykana technologia napędu wykorzystana w Volcie – ta sama, którą zastosujemy w modelu Cadillac ELR – będzie w przyszłości stanowiła podstawę naszej strategii elektryfikacji.

Podobne wiadomości:

Francja - zakaz sprzedaży aut spalinowych do 2040 roku

Francja - zakaz sprzedaży aut spalinowych do...

Aktualności 2017-07-12

Toyota pracuje nad autami elektrycznymi

Toyota pracuje nad autami elektrycznymi

Technika 2016-11-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda sprzedała 15 mln aut w 25 lat
Skoda sprzedała 15 mln aut w 25 lat
Od początku współpracy z Grupą Volkswagen w 1991 roku, Skoda wyprodukowała 15 mln samochodów. Przez ten czas czeska marka zaliczyła spektakularny rozwój z producenta o zasięgu regionalnym ku uznanemu graczowi, obecnemu na ponad stu rynkach świata.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech