mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wprowadzą pół miliona elektrycznych aut

Wprowadzą pół miliona elektrycznych aut

General Motors planuje prawdziwy szturm w segmencie pojazdów napędzanych energią elektryczną. W przeciągu najbliższych pięciu lat na rynku ma się pojawić łącznie 500 000 samochodów z elektrycznym źródłem napędu, w tym w technologii plug in.

Wprowadzą pół miliona elektrycznych aut
Doświadczenie wyniesione z prac nad Voltem zostało wykorzystane w modelu Chevrolet Spark EV, który wejdzie do sprzedaży w przyszłym roku w USA i w Korei Południowej, a następnie także na innych rynkach.

- Spełnimy wymagania stawiane przez niektóre agencje nadzorujące, jednak nie to było celem powstania Sparka EV - powiedziała Mary Barra, wiceprezes GM ds. globalnego rozwoju produktu podczas spotkania z mediami zorganizowanego w San Francisco z okazji ekspozycji GM Electrification Experience.

Amerykański gigant motoryzacyjny zamierza sprzedać w tym roku 50 000 zelektryfikowanych pojazdów – poczynając od Volta, a kończąc na technologii eAssist wykorzystywanej w modelach Buick LaCrosse, Regal i Chevrolet Malibu. W momencie przyszłorocznego debiutu rynkowego Chevrolet Impala 2014 będzie również oferował technologię eAssist.

- Stale promujemy naszą technologię eAssist - powiedziała Barra. - Do roku 2017 nasze pojazdy wyposażone w eAssist będą produkowane w setkach tysięcy egzemplarzy rocznie.

Barra dodała, że zaprezentowany w 2010 roku Chevrolet Volt, czyli samochód elektryczny o rozszerzonym zasięgu, stał się czymś więcej, niż tylko prezentacją kompetencji GM w zakresie opracowywania pojazdów elektrycznych.

- Pojazd, który początkowo służył jako swego rodzaju platforma do zweryfikowania nowej technologii, zapoczątkował błyskawiczny rozwój pojazdów elektrycznych - powiedziała Barra. - Nastąpiło to szybciej, niż się tego spodziewaliśmy pięć lat temu. Niespotykana technologia napędu wykorzystana w Volcie – ta sama, którą zastosujemy w modelu Cadillac ELR – będzie w przyszłości stanowiła podstawę naszej strategii elektryfikacji.

Podobne wiadomości:

Porsche, Lamborghini i Bentleye będą elektryczne

Porsche, Lamborghini i Bentleye będą...

Aktualności 2017-09-12

Chevrolet Silverado HD vs Volkswagen Touareg...

auto motor i sport 0000-00-00

Potężny amerykański pick-up kontra europejski SUV, który zwycięży w konkursie przeciągania liny?

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.