mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wrangler Unlimited w Księdze Rekordów Guinness'a

Wrangler Unlimited w Księdze Rekordów Guinness'a

6646 m.n.p.m. to obecnie najwyższy punkt na ziemi, na jaki dotarł jakikolwiek pojazd mechaniczny. Wyczynu tego dokonał Jeep Wrangler Unlimited dojeżdżając na krater najwyższego wulkanu na świecie Ojos del Salado w Chile.

Wrangler Unlimited w Księdze Rekordów Guinness'a
A dokładniej sztuka ta udała się dwóm Wranglerom Unlimited z niemieckiej drużyny Extrem Events. Wyprawa rozpoczęła się u stóp masywu i trwała pięć dni zanim osiągnęła wysokość, której żaden inny pojazd czterokołowy jeszcze nigdy nie osiągnął.
 
W wyprawie brały udział dwa seryjne Wranglery Unlimited Rubicon z 3,8-litrowym silnikiem V-6, wyposażone dodatkowo w ogumienie Goodyear MT/R, elektroniczne wysokościomierze oraz wyciągarki.
 
Uczestnicy wyprawy musieli walczyć z wiatrami o sile huraganu, temperaturami spadającymi do -30 st. C i rozrzedzeniem powietrza, charakterystycznym na tak dużych wysokościach. Dodatkowo trasa wiodła wśród zdradliwych lodowców, pękających klifów skalnych i tumanów wulkanicznego pyłu. Najgorszy był ostatni odcinek szlaku, wymagający przejazdu po lodowcu tak gładkim, że nie dało się nań chodzić bez kolców i zakończony obszarem ostrych jak brzytwa kryształów lodowych.
 
Zobacz więcej o modelu Jeep Wrangler Unlimited

 
 
 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Jeep Wrangler
Jeep Wrangler
Cena podstawowa już od: 156 100 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-3dr.

Podobne wiadomości:

Jeep Wrangler od Vilner - nie taki złom

Jeep Wrangler od Vilner - nie taki złom

Aktualności 2017-02-10

Jeep Wrangler zadebiutował w Los Angeles

Jeep Wrangler zadebiutował w Los Angeles

Aktualności 2017-12-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.