mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wrangler Unlimited w Księdze Rekordów Guinness'a

Wrangler Unlimited w Księdze Rekordów Guinness'a

6646 m.n.p.m. to obecnie najwyższy punkt na ziemi, na jaki dotarł jakikolwiek pojazd mechaniczny. Wyczynu tego dokonał Jeep Wrangler Unlimited dojeżdżając na krater najwyższego wulkanu na świecie Ojos del Salado w Chile.

Wrangler Unlimited w Księdze Rekordów Guinness'a
A dokładniej sztuka ta udała się dwóm Wranglerom Unlimited z niemieckiej drużyny Extrem Events. Wyprawa rozpoczęła się u stóp masywu i trwała pięć dni zanim osiągnęła wysokość, której żaden inny pojazd czterokołowy jeszcze nigdy nie osiągnął.
 
W wyprawie brały udział dwa seryjne Wranglery Unlimited Rubicon z 3,8-litrowym silnikiem V-6, wyposażone dodatkowo w ogumienie Goodyear MT/R, elektroniczne wysokościomierze oraz wyciągarki.
 
Uczestnicy wyprawy musieli walczyć z wiatrami o sile huraganu, temperaturami spadającymi do -30 st. C i rozrzedzeniem powietrza, charakterystycznym na tak dużych wysokościach. Dodatkowo trasa wiodła wśród zdradliwych lodowców, pękających klifów skalnych i tumanów wulkanicznego pyłu. Najgorszy był ostatni odcinek szlaku, wymagający przejazdu po lodowcu tak gładkim, że nie dało się nań chodzić bez kolców i zakończony obszarem ostrych jak brzytwa kryształów lodowych.
 
Zobacz więcej o modelu Jeep Wrangler Unlimited

 
 
 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Jeep Wrangler
Jeep Wrangler
Cena podstawowa już od: 153 000 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-2dr.

Podobne wiadomości:

Jeep Renegade Night Eagle II już w salonach

Jeep Renegade Night Eagle II już w salonach

Aktualności 2016-11-24

Koncern FCA wzywa do serwisu 410 tys. samochodów

Koncern FCA wzywa do serwisu 410 tys....

Aktualności 2016-07-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport