mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wróciły granice przy wjeździe do Włoch

Wróciły granice przy wjeździe do Włoch

Od wczoraj (28 czerwca) przywrócona została kontrola graniczna dla osób wjeżdżających na terytorium Włoch z innych krajów członkowskich Unii Europejskiej. Władze włoskie zawiesiły obowiązywanie układu z Schengen do 15 lipca.

Ograniczenie to jest efektem planowanego szczytu grupy G-8, który odbędzie się w miejscowości Aquila w prowincji Abruzja.

Ze względu na pojawiające się w środkach masowego przekazu nieścisłości, dotyczące konsekwencji tej decyzji dla podróżujących, polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych przypomina, iż Układ z Schengen jest porozumieniem, które znosi kontrolę osób przekraczających granice między państwami członkowskimi Układu. Nie reguluje natomiast zagadnień związanych z dokumentami, na podstawie których odbywa się przekraczanie granicy. Ewentualne zawieszenie Układu oznacza więc, iż na granicach włoskich przywrócona zostanie kontrola graniczna, także dla osób przyjeżdżających z innych krajów Unii Europejskiej, niemniej jednak obywatele polscy będą mogli przekraczać granicę włoską na dotychczasowych zasadach, określonych w ustawodawstwie UE, tj. na podstawie ważnego dokumentu paszportowego lub dowodu osobistego.

Podobne wiadomości:

Zamknięcia na DK nr 78 do granicy w Piwnicznej Zdroju

Zamknięcia na DK nr 78 do granicy w...

Polskie drogi 2014-12-12

3,5 tysiąca odebranych praw jazdy

3,5 tysiąca odebranych praw jazdy

Aktualności 2015-07-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.