mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wróciły granice przy wjeździe do Włoch

Wróciły granice przy wjeździe do Włoch

Od wczoraj (28 czerwca) przywrócona została kontrola graniczna dla osób wjeżdżających na terytorium Włoch z innych krajów członkowskich Unii Europejskiej. Władze włoskie zawiesiły obowiązywanie układu z Schengen do 15 lipca.

Ograniczenie to jest efektem planowanego szczytu grupy G-8, który odbędzie się w miejscowości Aquila w prowincji Abruzja.

Ze względu na pojawiające się w środkach masowego przekazu nieścisłości, dotyczące konsekwencji tej decyzji dla podróżujących, polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych przypomina, iż Układ z Schengen jest porozumieniem, które znosi kontrolę osób przekraczających granice między państwami członkowskimi Układu. Nie reguluje natomiast zagadnień związanych z dokumentami, na podstawie których odbywa się przekraczanie granicy. Ewentualne zawieszenie Układu oznacza więc, iż na granicach włoskich przywrócona zostanie kontrola graniczna, także dla osób przyjeżdżających z innych krajów Unii Europejskiej, niemniej jednak obywatele polscy będą mogli przekraczać granicę włoską na dotychczasowych zasadach, określonych w ustawodawstwie UE, tj. na podstawie ważnego dokumentu paszportowego lub dowodu osobistego.

Podobne wiadomości:

Nowym mostem na Słowację

Nowym mostem na Słowację

Polskie drogi 2015-09-25

EarthRoamer - doskonały towarzysz wakacyjnych wojaży

EarthRoamer - doskonały towarzysz wakacyjnych...

Aktualności 2015-07-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Tesla pracuje nad elektryczną ciężarówką
Tesla pracuje nad elektryczną ciężarówką
Elektryczne osobówki coraz częściej pojawiają się na drogach, a tymczasem Tesla pracuje nad kolejną rewolucją - autonomiczną ciężarówką napędzaną prądem. Auto zadebiutuje jeszcze w tym roku.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic