mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wrocław kontra ciężarówki

Wrocław kontra ciężarówki

Od poniedziałku 7 marca ciężarówki nie będą mogły wjeżdżać do Wrocławia w godzinach szczytu i nocą. Już w weekend na rogatkach Wrocławia pojawią się znaki, które informować będą kierowców, że od poniedziałku pojazdy o masie powyżej 18 ton nie będą miały prawa wjechać za rogatki miasta w godzinach komunikacyjnego szczytu, czyli między godz. 6 a 9 oraz 13 a 19 oraz w nocy, między 22 a 4.

Wrocław kontra ciężarówki
Magistrat tłumaczy, że dzięki temu zmniejszą się korki i będzie bezpieczniej. Władze sąsiednich miast protestują, bo tranzyt przeniesie się do nich. Według danych magistratu przez Wrocław przejeżdża ok. 230 tysięcy samochodów w ciągu doby. Spora część z tych pojazdów, bo około 12 tysięcy, to tiry. Wielkie i ciężkie, poruszają się po mieście bardzo powoli. Potrzebują też więcej czasu, by ruszyć spod świateł, co powoduje, że przez skrzyżowanie przejeżdża mniej samochodów. Dlatego miasto uznało, że w godzinach szczytu, gdy po Wrocławiu jeździ się szczególnie ciężko, takie pojazdy trzeba wyeliminować z ruchu.
Policja zapowiada wzmożone kontrole, by zniechęcić kierowców do łamania zakazu. Kierowca za złamanie zakazu będzie musiał zapłacić 250 zł. Otrzyma też trzy punkty karne. Znaki zakazu będą ustawione na wjazdach do miasta w takich miejscach, by kierowcy, którzy zauważą je w ostatniej chwili, mieli jeszcze szanse zawrócić. Problem w tym, że miasto nie zaplanowało dodatkowych parkingów dla ciężarówek na obrzeżach Wrocławia. Transport będą musieli od 7 marca tak zaplanować przejazd, by ich samochody wjechały i wyjechały Wrocławia w określonych godzinach.Podobne wiadomości:

KE bada niemiecką płacę minimalną dla kierowców

KE bada niemiecką płacę minimalną dla...

Ciężarówki i Autobusy 2015-05-21

Nowa ustawa ograniczy oszustwa na tachografach

Nowa ustawa ograniczy oszustwa na...

Aktualności 2018-07-30

Komentuj:

~krone64 2011-03-04

Jestem właścicielem firmy transportowej i moje samochody potocznie nazywane TIRAMI często przejeżdzają przez Wrocław na Czechy . Proponuję aby wszyscy kierowcy ciężarówek z powodu braku miejsc parkingowych na obrzeżach Wrocławia zatrzymali się przed wyznaczoną godziną zakazu wjazdu przed tablicą miejscowości Wrocław i stali na drogach krajowych powodując kilkunastokilometrwe korki na głównych drogach wokół Wrocławia . Może w takiej sytuacji prezydent i wojewoda wrocławski pukną się w niektóre części swojego ciała i pomyślą jakie decyzje podejmują kilka miesięcy przed otwarciem obwodnicy Wrocławia . Nie wiem także za co płacimy winety za przejazd po polskich drogachw wysokości kilku tysięcy rocznie skoro stawia się tak absurdalne zakazy, sprawa nadaje sie do sądu. Gratulujemy pomysłu drodzy włodarze miasta Wrocławia , BRAWO !!!!!!!

~No kogoś tu chyba @@!#$@#$ 2011-03-02

W sumie 15h z 24 zakazu?! Wyobrażacie sobie jaki będzie tłok między 9 a 13? Przez 4h cały ciężki transport ma przejechać by zdążyć np się rozładować i uciec z miasta? Haha - sami na siebie bata kręcimy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jazda po zmierzchu - jak korzystać z zalet reflektorów?
Jazda po zmierzchu - jak korzystać z zalet reflektorów?
Zimą noc zapada szybko, a dzień jest bardzo krótki. Jak zadbać o możliwie najlepszą widoczność za kierownicą?