mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wrocławski Bosch się rozwija

Wrocławski Bosch się rozwija

Fabryka Układów Hamulcowych Robert Bosch we Wrocławiu należy do działu branżowego Chassis Systems Brakes i zajmuje się produkcją wszystkich najważniejszych komponentów układów hamulcowych do samochodów osobowych. W 2011 roku zakładany jest dalszy wzrost produkcji, zwłaszcza w związku z uruchomieniem produkcji dla BMW.

Wrocławski Bosch się rozwija
Obecnie fabryka we Wrocławiu zajmuje powierzchnię całkowitą 198.100 m2, przy czym powierzchnia budynków wynosi 33.000 m2, a powierzchnia produkcyjna 18.000 m2. Rozwój działalności wpłynął pozytywnie także na zatrudnienie. Na koniec roku 2010 liczba pracowników wynosiła 821 osób, czyli o 42 osoby więcej niż w poprzednim roku. W roku 2010 Bosch zainwestował kolejne 6,4 miliona euro w rozbudowę zakładu, w uzupełnieniu do ok. 22 milionów euro zainwestowanych w latach 2008 i 2009. Przyczyniło się to do umocnienia pozycji Grupy Bosch w Polsce, powstały dodatkowe miejsca pracy. Także lokalni dostawcy mogli dzięki temu zwiększyć zatrudnienie.

Pomyślny rozwój spółka zawdzięcza w szczególności swoim klientom, gdyż produkty z wroclawskiej fabryki są dostarczane do prawie wszystkich renomowanych producentów samochodów na świecie: Citroen, Dacia, Ferrari, Fiat, Ford, Iveco, Lancia, Mercedes-Benz, Nissan, Opel, Peugeot, Renault, Seat, Suzuki, Toyota i VW. W 2010 roku do grupy klientów dołączyło BMW.

W 2011 roku spółka oczekuje dalszego wzrostu, zwłaszcza w związku z uruchomieniem produkcji dla BMW, zarówno w segmencie zacisków hamulcowych, jak i siłowników hamulcowych W przypadku obydwu segmentów będą to nowe warianty produktów, które po raz pierwszy będą produkowane właśnie we Wrocławiu. Oprócz tego uruchomiono nowe linie produktów w segmencie siłowników hamulcowych dla klientów takich, jak Opel i Fiat.

W 2011 roku Bosch obchodzi jubileusz 125-lecia istnienia. Przedsiębiorstwo, które początkowo nosiło nazwę „Warsztat mechaniki precyzyjnej i elektrotechniki”, zostało założone w 1886 roku, w Stuttgarcie, przez Roberta Boscha (1861-1942). Społeczno-prawna struktura spółki Robert Bosch GmbH zapewnia Grupie Bosch niezależność i samodzielność. Umożliwia to przedsiębiorstwu tworzyć dalekosiężne plany oraz inwestować w ważne dla przyszłości firmy projekty. 92 proc. udziałów w spółce Robert Bosch GmbH należy do fundacji Robert Bosch Stiftung GmbH. Prawem głosu dysponuje większościowo instytucja powiernicza Bosch Industrietreuhand KG, która pełni funkcje rynkowe udziałowca. Pozostałe udziały znajdują się w rękach rodziny Bosch oraz spółki Robert Bosch GmbH.

Podobne wiadomości:

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Vozilla - rusza wypożyczalnia elektrycznych aut we Wrocławiu

Vozilla - rusza wypożyczalnia elektrycznych...

Aktualności 2017-10-03

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.