mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wrocławski Bosch się rozwija

Wrocławski Bosch się rozwija

Fabryka Układów Hamulcowych Robert Bosch we Wrocławiu należy do działu branżowego Chassis Systems Brakes i zajmuje się produkcją wszystkich najważniejszych komponentów układów hamulcowych do samochodów osobowych. W 2011 roku zakładany jest dalszy wzrost produkcji, zwłaszcza w związku z uruchomieniem produkcji dla BMW.

Wrocławski Bosch się rozwija
Obecnie fabryka we Wrocławiu zajmuje powierzchnię całkowitą 198.100 m2, przy czym powierzchnia budynków wynosi 33.000 m2, a powierzchnia produkcyjna 18.000 m2. Rozwój działalności wpłynął pozytywnie także na zatrudnienie. Na koniec roku 2010 liczba pracowników wynosiła 821 osób, czyli o 42 osoby więcej niż w poprzednim roku. W roku 2010 Bosch zainwestował kolejne 6,4 miliona euro w rozbudowę zakładu, w uzupełnieniu do ok. 22 milionów euro zainwestowanych w latach 2008 i 2009. Przyczyniło się to do umocnienia pozycji Grupy Bosch w Polsce, powstały dodatkowe miejsca pracy. Także lokalni dostawcy mogli dzięki temu zwiększyć zatrudnienie.

Pomyślny rozwój spółka zawdzięcza w szczególności swoim klientom, gdyż produkty z wroclawskiej fabryki są dostarczane do prawie wszystkich renomowanych producentów samochodów na świecie: Citroen, Dacia, Ferrari, Fiat, Ford, Iveco, Lancia, Mercedes-Benz, Nissan, Opel, Peugeot, Renault, Seat, Suzuki, Toyota i VW. W 2010 roku do grupy klientów dołączyło BMW.

W 2011 roku spółka oczekuje dalszego wzrostu, zwłaszcza w związku z uruchomieniem produkcji dla BMW, zarówno w segmencie zacisków hamulcowych, jak i siłowników hamulcowych W przypadku obydwu segmentów będą to nowe warianty produktów, które po raz pierwszy będą produkowane właśnie we Wrocławiu. Oprócz tego uruchomiono nowe linie produktów w segmencie siłowników hamulcowych dla klientów takich, jak Opel i Fiat.

W 2011 roku Bosch obchodzi jubileusz 125-lecia istnienia. Przedsiębiorstwo, które początkowo nosiło nazwę „Warsztat mechaniki precyzyjnej i elektrotechniki”, zostało założone w 1886 roku, w Stuttgarcie, przez Roberta Boscha (1861-1942). Społeczno-prawna struktura spółki Robert Bosch GmbH zapewnia Grupie Bosch niezależność i samodzielność. Umożliwia to przedsiębiorstwu tworzyć dalekosiężne plany oraz inwestować w ważne dla przyszłości firmy projekty. 92 proc. udziałów w spółce Robert Bosch GmbH należy do fundacji Robert Bosch Stiftung GmbH. Prawem głosu dysponuje większościowo instytucja powiernicza Bosch Industrietreuhand KG, która pełni funkcje rynkowe udziałowca. Pozostałe udziały znajdują się w rękach rodziny Bosch oraz spółki Robert Bosch GmbH.

Podobne wiadomości:

W pogoni za wydajnością

W pogoni za wydajnością

Ciężarówki i Autobusy 2017-01-27

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda przedstawia limitowaną serię Drive
Skoda przedstawia limitowaną serię Drive
Po sukcesie limitowanej wersji Joy przyszedł czas na specjalną wersję Drive, która bazuje na wyposażeniu Ambition, ale oferuje jeszcze więcej za atrakcyjniejszą cenę.