Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wrocławski Pneumat prężnie się rozwija

Wrocławski Pneumat prężnie się rozwija

Wmurowano kamień węgielny pod nową siedzibę wrocławskiej spółki Pneumat System. Oprócz budynku biurowego powstanie tam również nowoczesna hala magazynowo-produkcyjna, a przedstawiciele firmy już zapowiadają dalszy wzrost zatrudnienia.

Budowa nowej siedziby wrocławskiej spółki Pneumat System, zajmującej się m.in. produkcją siłowników pneumatycznych, sprzedażą hurtową i detaliczną pneumatyki, a także serwisem i doradztwem technicznym, ruszyła w lutym.

Przy ul. Obornickiej 160, tuż przy obwodnicy śródmiejskiej, powstaje czterokondygnacyjny budynek biurowy z pełnym zapleczem socjalnym oraz halą magazynowo- produkcyjną.

Powierzchnia nowego obiektu będzie czterokrotnie większa od dotychczasowej siedziby firmy przy ul. Paprotnej, która powstała zaledwie 7 lat temu, ale dynamiczny rozwój firmy sprawił, że w stosunkowo krótkim czasie stała się niewystarczająca.

W czwartek 22 maja odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod tę inwestycję, której wartość to około 8 mln złotych.

- W części magazynowej wdrożony zostanie zaawansowany technologicznie, inteligentny system magazynowy,  umożliwiający dostarczanie produktów dla działów utrzymania ruchu w bezkonkurencyjnie krótkim czasie – zapewniają przedstawiciele firmy.

Z kolei w części produkcyjnej znajdzie się rozbudowany dział produkcji siłowników pneumatycznych,  wyposażony w nowoczesny park maszynowy.

Łącznie będzie tam pracować 120 osób, w tym 30 nowych pracowników.

- Po przeniesieniu działalności do nowego obiektu planowane jest zwiększanie zatrudnienia głównie specjalistów z dziedziny pneumatyki oraz pracowników produkcji - wyjaśnia Kamila Bezdel, dyrektor marketingu firmy.

Pneumat System na przestrzeni trzech lat zwiększy zatrudnienie łącznie o około 400 procent - od 27 osób w 2011 roku do ponad 120 do końca 2014 roku.

Nowa siedziba powinna być gotowa pod koniec 2014 roku. Jak zapowiadają przedstawiciele spółki, w przyszłości na tej samej działce planowana jest budowa kolejnej hali produkcyjnej.

Podobne wiadomości:

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

Polskie drogi 2016-05-18

Za kilka dni rusza poważny remont autostrady A4

Za kilka dni rusza poważny remont autostrady...

Polskie drogi 2016-03-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Koniec produkcji elektrycznego Audi R8 e-tron!
Koniec produkcji elektrycznego Audi R8 e-tron!
Tylko rok trwała produkcja elektrycznej odmiany supersportowego samochodu Audi. Przez niską sprzedaż tego modelu, zostanie on odesłany do lamusa. Czy tak kończy się świetlana przyszłość dla supersportowych "elektryków"?
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj