mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wrocławski Pneumat prężnie się rozwija

Wrocławski Pneumat prężnie się rozwija

Wmurowano kamień węgielny pod nową siedzibę wrocławskiej spółki Pneumat System. Oprócz budynku biurowego powstanie tam również nowoczesna hala magazynowo-produkcyjna, a przedstawiciele firmy już zapowiadają dalszy wzrost zatrudnienia.

Budowa nowej siedziby wrocławskiej spółki Pneumat System, zajmującej się m.in. produkcją siłowników pneumatycznych, sprzedażą hurtową i detaliczną pneumatyki, a także serwisem i doradztwem technicznym, ruszyła w lutym.

Przy ul. Obornickiej 160, tuż przy obwodnicy śródmiejskiej, powstaje czterokondygnacyjny budynek biurowy z pełnym zapleczem socjalnym oraz halą magazynowo- produkcyjną.

Powierzchnia nowego obiektu będzie czterokrotnie większa od dotychczasowej siedziby firmy przy ul. Paprotnej, która powstała zaledwie 7 lat temu, ale dynamiczny rozwój firmy sprawił, że w stosunkowo krótkim czasie stała się niewystarczająca.

W czwartek 22 maja odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod tę inwestycję, której wartość to około 8 mln złotych.

- W części magazynowej wdrożony zostanie zaawansowany technologicznie, inteligentny system magazynowy,  umożliwiający dostarczanie produktów dla działów utrzymania ruchu w bezkonkurencyjnie krótkim czasie – zapewniają przedstawiciele firmy.

Z kolei w części produkcyjnej znajdzie się rozbudowany dział produkcji siłowników pneumatycznych,  wyposażony w nowoczesny park maszynowy.

Łącznie będzie tam pracować 120 osób, w tym 30 nowych pracowników.

- Po przeniesieniu działalności do nowego obiektu planowane jest zwiększanie zatrudnienia głównie specjalistów z dziedziny pneumatyki oraz pracowników produkcji - wyjaśnia Kamila Bezdel, dyrektor marketingu firmy.

Pneumat System na przestrzeni trzech lat zwiększy zatrudnienie łącznie o około 400 procent - od 27 osób w 2011 roku do ponad 120 do końca 2014 roku.

Nowa siedziba powinna być gotowa pod koniec 2014 roku. Jak zapowiadają przedstawiciele spółki, w przyszłości na tej samej działce planowana jest budowa kolejnej hali produkcyjnej.

Podobne wiadomości:

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Polskie drogi 2017-05-26

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Hyundai Kona - kolejne wieści przed premierą
Hyundai Kona - kolejne wieści przed premierą
Do oficjalnej prezentacji pozostało już niewiele czasu, dlatego koreański producent cały czas podgrzewa atmosferę. W sieci pojawił się film prezentujący Hyundaia Kona - nowego gracza w segmencie małych SUV-ów.