mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wrocławski finał YETD 2005

Wrocławski finał YETD 2005

W minioną sobotę, 21 maja, w siedzibie dealera Scania w podwrocławskich Pietrzykowicach odbył się regionalny finał konkursu YOUNG EUROPEAN TRUCK DRIVER 2005.

Wrocławski finał YETD 2005

Do drugiego etapu, czyli jazd manewrowych na placu przeszło 13 osób. Do ich zadań należało przejechanie slalomem między ustawionymi przeszkodami, precyzyjne parkowanie przodem i tyłem, a także strącenie pachołka.

Najlepsi z placu manewrowego wykazali się także podczas jazd drogowych, które miały sprawdzić umiejętność bezpiecznej i ekonomicznej jazdy. Zwycięzcą w regionie został Pan Grzegorz Don z Międzylesia. Pośród jurorów wrocławskich zawodów był Tomasz Załucki, zwycięzca polskiej edycji konkursu "Young European Truck Driver 2003".

Równolegle finał regionalny odbywał się także w podwarszawskim Nadarzynie, w siedzibie Scania Polska. Dotychczas regionalne finały odbyły się już w Białymstoku, Lublinie, Gdańsku, Krakowie, Częstochowie i Włocławku. Kolejne będą 4 czerwca w Poznaniu i Szczecinie oraz 11 czerwca w Łodzi. Zwycięzcy z poszczególnych regionów zmierzą się ze sobą na finale krajowym 17 i  18 czerwca w Krakowie, a zwycięzca z Polski wyjedzie na Finał Europejski do Södertälje w Szwecji, który będzie miał miejsce 16 i 17 września. 

Konkurs YOUNG EUROPEAN TRUCK DRIVER, którego celem jest propagowanie bezpiecznej i oszczędnej jazdy odbywa się już po raz drugi. Jest organizowany z inicjatywy Scania, przy współpracy z Komisją Europejską oraz Shell, Michelin i Międzynarodową Unią Transportu Drogowego (IRU) w 26 krajach europejskich. Do tegorocznej edycji konkursu zorganizowanego dla kierowców, którzy nie ukończyli 35 roku życia zgłosiło się niemal 20.000 młodych kierowców w całej Europie. Główną nagrodą konkursu jest Ciężarówka Roku 2005.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando