mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wspólna przekładnia GM i Forda

Wspólna przekładnia GM i Forda

Od połowy 2006 ruszy produkcja nowoczesnej, sześciobiegowej przekładni automatycznej Hydra-Matic do aut z napędem na przednią oś lub wszystkie koła, która jest owocem współpracy inżynierów z koncernów GM i Ford.

Nowa skrzynia biegów, która poszerzy rodzinę sześciobiegowych przekładni do aut tylnonapędowych General Motors, jest częścią planu firmy, by do 2010 roku roczna produkcja tego typu skrzyń (6 A/T) przekroczyła 3 mln egzemplarzy.

Nowa jednostka, oznaczona symbolem 6T70, ma zwiększyć o ok. 8% osiągi uzyskiwane przez samochody, a jednocześnie zmniejszyć zużycie paliwa o ok. 4%. Wszystko to w porównaniu z samochodami z napędem na przednią oś i czterobiegową, automatyczną przekładnią. Wspólne prace pozwoliły obu koncernom zaoszczędzić czas potrzebny na wprowadzenie takiej jednostki do produkcji, zminimalizować o 50% koszty oraz wykorzystać wspólne umiejętności do stworzenia najefektywniejszej skrzyni. Jednocześnie nie oznacza to, iż obie firmy będą dysponować jednakowymi przekładniami do swoich modeli. Wprawdzie do jej budowy wykorzystano wspólne podzespoły, podobny jest design, to jednak ostateczne parametry zostały zindywidualizowane zgodnie z charakterem obu firm.

Nowa skrzynia może być montowana w autach o mocy do 315 KM oraz maksymalnym momencie obrotowym do 380 Nm. W porównaniu do czterostopniowej skrzyni GM przełożenia biegów są krótsze, a poszczególne biegi są szybciej włączane w zależności od prędkości auta lub warunków drogowych. Skrzynia ta posiadać będzie również możliwość ręcznej zmiany biegów.

Produkcja jednostki Hydra-Matic 6T70 ruszy latem przyszłego roku w zakładach GM Warren Transmission. Pierwszym autem, jakie będzie wyposażone w nowoczesną przekładnię, będzie Saturn Aura.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.