mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wspólne płyty podłogowe Nissana i Renault

Wspólne płyty podłogowe Nissana i Renault

Sojusz zawarty pomiędzy Nissanem i Renault konsekwentnie realizuje postawione sobie założenia i osiąga wyznaczone cele.

Dzięki współpracy oba koncerny szybciej mogą wprowadzać na rynek nowe modele samochodów i rozwijać nowe technologie. Wpływa to także na podwyższenie skuteczności działów badań i rozwoju, opracowywania nowych technologii, redukcji wagi aut oraz obniżania kosztów.

Zespół inżynierów z obu firm opracował już dwie z dziesięciu wspólnych płyt podłogowych. Pierwsza z nich, B-platform, została użyta do konstrukcji Nissana Micra w 2002 roku. Wykorzystano ją również w nowym Renault Modus, a w przyszłości będzie zastosowana w nowym Clio. Druga, wprowadzona już, płyta podłogowa została zastosowana w Renault Megane i jest planowana do wykorzystania w nowym Nissanie - następcy Almery.

Umowa o współpracy dała początek silnej grupie producentów samochodów, która tworzy około 5 milionów pojazdów rocznie. Grupa sprzedaje szeroki wachlarz produktów klientom obu firm pod nazwami 5 marek: Nissan oraz Infiniti dla Nissana oraz Renault, Dacia i Samsung dla grupy Renault. Nissan posiada 15% udziałów w Renault, natomiast Renault 44% udziałów firmy Nissan.

W 1999 roku, grupa Nissan-Renault znalazła się wśród sześciu przodujących grup motoryzacyjnych z udziałem 9,1% na rynku samochodów osobowych. Od tego czasu wyniki sprzedaży poprawiają się z roku na rok. Łączna sprzedaż sojuszu Nissan-Renault na świecie w 2002 roku wyniosła 5.180.975 sztuk (w tym 2.771.000 w grupie Nissana a 2.403.975 w grupie Renault), co stanowi wzrost o 2,9 % w porównaniu do 2001 roku. W 2003 roku grupa Nissan-Renault sprzedała 5.357.315 aut, co oznacza wzrost o 4,2% w porównaniu z 2002 rokiem. Sojusz Nissan-Renault znajduje się na 5 miejscu wśród światowych producentów samochodowych, z 9,3% udziałem w rynku.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.