mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wspólne projekty Fiata i Forda w Tychach!

Wspólne projekty Fiata i Forda w Tychach!

Podpisana została oficjalna umowa pomiędzy firmami Ford i Fiat Auto o współpracy przy opracowywaniu i produkcji nowej generacji małych samochodów na europejski rynek. Nowe modele będą produkowane w istniejącej fabryce Fiata w Tychach. Inżynierowie Forda będą pracowali w Tychach nad rozwojem tego projektu.

Wspólne projekty Fiata i Forda w Tychach!

"Partnerstwo Fiata z Fordem jest istotne dla nas z czterech względów: stanowi wyraz zaufania do możliwości naszej fabryki w Tychach; jest świadectwem uniwersalności udanej platformy Fiata Panda; jest wzajemnie korzystną formą współpracy obu firm. Umożliwi także wzmocnienie postrzegania marki dzięki produkcji oczekiwanego Fiata 500, który stał się już symbolem nie tylko w długiej historii naszej firmy, ale także przemysłu motoryzacyjnego"- Sergio Marchionne, Prezes Fiat Group i Fiat Auto.

Fiat i Ford już współpracują nad tym projektem. Oba pojazdy wykorzystają platformę, na której zbudowany jest Fiat Panda. Nowe modele będą produkowane w istniejącej fabryce Fiata w Tychach oraz wykorzystywać będą układy napędowe Fiata produkowane w Polsce oraz we Włoszech. 

Oba projektowane pojazdy - nowy Fiat 500 oraz europejski następca obecnie produkowanego Forda Ka, będą odgrywać istotną rolę w portfolio modeli przeznaczonych przez obu producentów na europejski rynek. Zarówno Fiat Auto oraz Ford mają bogate doświadczenie w projektowaniu małych samochodów. Dzięki współpracy obaj producenci osiągną znaczne korzyści dzięki ograniczeniu kosztów rozwoju i osiągnięciu efektu skali w produkcji i zakupie podzespołów.
 
"Ford of Europe posiada znaczne doświadczenie w projektowaniu małych pojazdów i jest powszechnie uznanym liderem w dziedzinie dynamiki jazdy i własności jezdnych. Fiat, jako wiodący producent małych samochodów na świecie, jest dla nas doskonałym partnerem do tego projektu. Decyzja o połączeniu sił z Fiatem w tym wysoce konkurencyjnym obszarze daje nam możliwość minimalizacji kosztów produkcji, a jednocześnie pozwoli stworzyć samochody zachowujące charakterystyczne cechy obu marek." - powiedział John Fleming, Prezes Ford of Europe.

Nowe modele zostaną wprowadzone na rynek w latach 2007-08. Przewidywana roczna wielkość produkcji to 240,000 pojazdów, podzielone równo pomiędzy obu producentów.

Przeczytaj także:

Fiat - produkcja pełną parą (2005-10-11)
 


Podobne wiadomości:

FIAT - produkcja pełną parą

FIAT - produkcja pełną parą

Aktualności 2005-10-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.