mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wspólne rozliczenia DC i MMC

Wspólne rozliczenia DC i MMC

Rada Nadzorcza DaimlerChrysler oraz Zarząd Mitsubishi Motors Corporation zatwierdziły list intencyjny, dotyczący odszkodowań za straty finansowe, powstałe w wyniku ukrywania wad oraz konieczności odbioru wadliwych pojazdów przez Mitsubishi Fuso Truck and Bus Corporation (MFTBC).

List intencyjny obejmuje następujące kwestie: rekompensatę gotówkową; przekazanie firmie DaimlerChrysler AG pozostałych 20% akcji posiadanych przez MMC w MFTBC; porozumienie co do faktu, że MMC zachowa 100% udziałów w firmie NedCar oraz ustalenia dotyczące dalszej współpracy operacyjnej pomiędzy MMC a MFTBC w różnych innych dziedzinach. List intencyjny jest podstawą do zawarcia ostatecznej i wiążącej umowy, której finalizacja przewidziana jest w marcu.

W marcu 2003 oraz marcu 2004, DaimlerChrysler AG objął łącznie 65% w MFTBC – firmie, która wcześniej stanowiła dział pojazdów użytkowych MMC.
 
Dokument ten zawiera stwierdzenia odnoszące się do przyszłości. Odzwierciedlają one aktualne poglądy kierownictwa dotyczące przyszłych wydarzeń, a także niepewność oraz ryzyko, które może być spowodowane, między innymi: pogorszeniem koniunktury gospodarczej w Europie lub Ameryce Północnej; zmianami w kursach wymiany walut, stopach procentowych oraz cenach surowców; wprowadzeniem produktów konkurencyjnych; intensywnymi programami wspierania sprzedaży; oraz spadkiem cen samochodów używanych. Jeżeli wystąpi którekolwiek z tych ryzyk lub zagrożeń lub jeżeli założenia będące podstawą dokumentu okażą się nieprawdziwe, wówczas faktyczne rezultaty mogą różnić się istotnie od tych, które zostały zawarte w liście.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.