mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wspólne silniki BMW i PSA

Wspólne silniki BMW i PSA

Grupa PSA wspólnie z BMW Group rozważają rozszerzenie współpracy nad nowymi, czterocylindrowymi jednostkami benzynowymi.

Wspólne silniki BMW i PSA

O tym, czy dalsza współpraca obu firm zostanie poszerzona o nową rodzinę silników benzynowych, zdecyduje badanie przeprowadzone pod przewodnictwem obu koncernów. Mają zostać oszacowane łączne korzyści dla obu stron. Jeśli wstępne szacunki okażą się zadowalające, wówczas zostanie podpisana już właściwa umowa o wspólnej produkcji nowych jednostek. Nowe czterocylindrowe silniki, zgodnie z obowiązującymi trendami, nie będą miały zbyt dużych pojemności, ale za to będą mocniejsze i będą dysponować wyższym momentem obrotowym. Ograniczony ma być także poziom emisji zanieczyszczeń, w tym głównie CO2, oraz zmniejszona konsumpcja paliwa.

PSA Peugeot Citroen oraz BMW Group wytwarzają już wspólnie gamę turbodoładowanych silników o pojemności 1,6 litra, o mocy od 75 do 175 KM, które można już spotkać w modelach marek Peugeot, Citroen oraz w nowych MINI.

Komentuj:

~444 2007-02-21

W 307 nie ma takich silników,zresztą w żadnym Citroenie również,jest tylko w 207 GT i RC ale jeszcze nie w Polsce. No i gratuluję dobrego samopoczucia,1,6 o którym zapewne mówisz,jest dość nieudanym silnikiem. Koszmarny dół,jak w jakimś japońskim szesnastovoltowym produkcie sprzed 25 lat. Wymaga silnego podkręcania,żeby w ogóle ruszyło z miejsca,a potem to już jakoś leci,zwłaszcza benzyna w dużych ilościach. Dlatego m.in. koncern PSA nawiązał współpracę z BMW,bo brak sensownych silników w C4 czy w 307 doskwiera mocno klientom. DWB - co do silników z Renault to jesteś fantastą nienaukowym. Jeden silnik / 3.0 / 30 lat temu- to nie znaczy,że dzisiaj wszystkie a zwłaszcza te konstrukcji PSA. Nadmienię ,że bywały też FIATY / 2,5 D / i parę innych ale Renault w 307...

~DWB 2006-12-18

Strzela z rur ogniem??? twoj peugeot ma jeszce silniczek od renault wiec... nie tylko cala reszta jest do niczego ale szanuje twoj wybor...

~endriu 2006-12-18

Teraz już wiem dlaczego w mojej 307-ce silnik chodzi jak rakieta, a cała reszta jest do niczego i wymaga zaprzyjaznienia sie z mechanikiem.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.