Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wspólne silniki Hyundaia i Kia

Wspólne silniki Hyundaia i Kia

Producenci samochodów Hyundai i Kia zamierzają budować silniki oraz skrzynie biegów w swoich nowych fabrykach na terenie środkowej Europy. Będą one zastosowane w ponad 600 tysiącach egzemplarzy montowanych przez Koreańczyków w Czechach i sąsiadującej Słowacji.

Wspólne silniki Hyundaia i Kia

Fabryka należąca do Kia, która jest umiejscowiona w Zilinie (180 kilometrów od Bratysławy), zacznie już w grudniu produkować samochody klasy średniej-niższej. Położona blisko niej fabryka silników jest już prawie ukończona. Będą tam składane silniki benzynowe o pojemności 1,4 litra oraz 1,6 litra. Oprócz tego będą tam również silniki diesla o pojemności 1,6 oraz 2,0 litrów. Początkowa wielkość produkcji oscylować będzie wokół 300 tysięcy jednostek rocznie. Będzie to pierwsza fabryka silników na Słowacji, która będzie zaopatrywać fabrykę w Zilinie oraz tą, którą Hyundai zamierza wybudować 85 kilometrów dalej w Nosovicach.

W zeszłym tygodniu Hyundai poinformował, że podpisał wstępną umowę z czeskim rządem na budowę fabryki. Będzie ona produkować 300 tysięcy samochodów klasy niższej-średniej, których produkcja zacznie się w październiku 2008. Finalizacja kontraktu nastąpi prawdopodobnie w połowie maja tego roku. Poza tą fabryką Hyundai wybuduje także fabrykę mającą produkować 600 tysięcy egzemplarzy skrzyni biegów, którymi będzie zaopatrywać zarówno linie montażowe marki Hyundai oraz Kia.

Czytaj także:

"Hyundai w Czechach" (2006-03-28)

"Amerykańska fabryka Kia" (2006-03-09)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Kia Wszystko o Hyundai
Tematy w artykule: Hyundai Kia

Podobne wiadomości:

Hyundai Ioniq - znamy cenę w Polsce

Hyundai Ioniq - znamy cenę w Polsce

Aktualności 2016-09-07

Kia Soul po liftingu

Kia Soul po liftingu

Aktualności 2016-08-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mercedes-AMG GT od Piecha - mocniejszy niż
Mercedes-AMG GT od Piecha - mocniejszy niż "eRka"
Jeżeli na widok "zwykłego" Meredesa-AMG GT mocno ziewasz, możesz kupić mocniejszą wersję "S" lub niemal wyczynowe, limitowane "R". No chyba, że szukasz czegoś totalnie odjechanego, wtedy możesz skorzystać z usług firmy Piecha.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj