mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wspólne silniki Hyundaia i Kia

Wspólne silniki Hyundaia i Kia

Producenci samochodów Hyundai i Kia zamierzają budować silniki oraz skrzynie biegów w swoich nowych fabrykach na terenie środkowej Europy. Będą one zastosowane w ponad 600 tysiącach egzemplarzy montowanych przez Koreańczyków w Czechach i sąsiadującej Słowacji.

Wspólne silniki Hyundaia i Kia

Fabryka należąca do Kia, która jest umiejscowiona w Zilinie (180 kilometrów od Bratysławy), zacznie już w grudniu produkować samochody klasy średniej-niższej. Położona blisko niej fabryka silników jest już prawie ukończona. Będą tam składane silniki benzynowe o pojemności 1,4 litra oraz 1,6 litra. Oprócz tego będą tam również silniki diesla o pojemności 1,6 oraz 2,0 litrów. Początkowa wielkość produkcji oscylować będzie wokół 300 tysięcy jednostek rocznie. Będzie to pierwsza fabryka silników na Słowacji, która będzie zaopatrywać fabrykę w Zilinie oraz tą, którą Hyundai zamierza wybudować 85 kilometrów dalej w Nosovicach.

W zeszłym tygodniu Hyundai poinformował, że podpisał wstępną umowę z czeskim rządem na budowę fabryki. Będzie ona produkować 300 tysięcy samochodów klasy niższej-średniej, których produkcja zacznie się w październiku 2008. Finalizacja kontraktu nastąpi prawdopodobnie w połowie maja tego roku. Poza tą fabryką Hyundai wybuduje także fabrykę mającą produkować 600 tysięcy egzemplarzy skrzyni biegów, którymi będzie zaopatrywać zarówno linie montażowe marki Hyundai oraz Kia.

Czytaj także:

"Hyundai w Czechach" (2006-03-28)

"Amerykańska fabryka Kia" (2006-03-09)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Kia Wszystko o Hyundai
Tematy w artykule: Hyundai Kia

Podobne wiadomości:

Hyundai i30 N – polski cennik

Hyundai i30 N – polski cennik

Aktualności 2017-11-09

Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia

Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia

Aktualności 2018-02-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.