mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wspólny manekin do testów

Wspólny manekin do testów

Do tej pory testy zderzeniowe przeprowadzane przez poszczególne koncerny samochodowe bazowały na różnych manekinach. WorldSID ma być zestandaryzowanym manekinem wykorzystywanym przez większość marek.

WorldSID (World Side Impact Dummy) jest pierwszym manekinem, który ma być wykorzystywany do bocznych testów zderzeniowych, zaprojektowanym, wytworzonym i testowanym wspólnie przez kilkadziesiąt firm i organizacji z całego świata. Prace nad WorldSID trwały od 1997 roku. Manekin ten zawiera 212 czujników, zamocowanych na całym "ciele", które w czasie testów zbierają około 1000 informacji na sekundę. Manekin WorldSID jest obecnie najbardziej zaawansowanym i inteligentnym manekinem, jaki trafi do produkcji.

Prace trwały równolegle na trzech kontynentach: w Europie, Azji i Ameryce Północnej, w pracach brali udział naukowcy i inżynierowie z ponad 45 organizacji, w tym także organizacji rządowych ds. bezpieczeństwa. Nad całością prac kontrolę miały trzy osoby: w Ameryce Północnej Risa D. Scherer z Ford Motor Company, w Europie Edmund Hautmann z BMW Group oraz w Azji Akihiko Akiyama z Honda Motors.

Z koncernów motoryzacyjnych udział w przedsięwzięciu brały Ford, General Motors, DaimlerChrysler, BMW, Audi, Volkswagen, Fiat, Volvo, Honda, Nissan, Toyota, Mitsubishi i Mazda.

Oficjalną premierę manekin WorldSID będzie miał w czerwcu w Genewie podczas spotkania dotyczącego biernego bezpieczenstwa.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia RS 245 i Scout - dwie premiery w Genewie
Skoda Octavia RS 245 i Scout - dwie premiery w Genewie
Właśnie wystartował salon motoryzacyjny w Genewie. Jedną z pierwszych konferencji prasowych organizuje Skoda, gdzie zadebiutują dwie specjalne wersje Octavii. Zapraszamy na relację live prosto ze Szwajcarii.
Odgadnij model Odgadnij model