mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Wspólny silnik grup PSA i BMW

Wspólny silnik grup PSA i BMW

PSA Peugeot Citroen i BMW Group przedstawiły dziś plan swojej współpracy, dotyczącej produkcji nowej serii małych, 4-cylindrowych silników benzynowych.

Jednostki te mają znaleźć zastosowanie w samochodach obu producentów (marki Peugeot, Citroen i MINI).

Główne elementy silnika produkowane będą wyłącznie w zakładach PSA Peugeot Citroen w Douvrin na północy Francji, natomiast montaż silnika rozdzielony będzie na zakłady obu partnerów - Douvrin dla PSA Peugeot Citroen i Hams Hall w Wielkiej Brytanii dla MINI - co uprości logistykę dostaw do zakładów każdego z producentów.

W zakładach w Hams Hall montowane będą silniki do przyszłych wersji MINI. Ich lokalizacja w pobliżu zakładów BMW Group w Oksfordzie zapewni szybkie, precyzyjne i elastyczne zarządzanie dostawami w trybie just-in-time, co pozwoli zredukować stany magazynowe i czasy dostaw.

Również zakłady PSA Peugeot Citroen w Charleville i Mulhouse będą uwzględnione w planie przemysłowym jako dostawcy surowych odlewów. W zakładach tych wprowadzono wiele innowacji, takich jak:
- odlewanie głowic cylindrów metodą kokilową,
- tłoczone obudowy aluminiowe z wkładkami żeliwnymi,
- stalowe wały korbowe z nieobrabianymi przeciwwagami,
- korbowody kute metodą podwójnego formowania.

W roku 2002 PSA Peugeot Citroen i BMW Group ogłosiły swój zamiar wspólnego skonstruowania i produkcji nowej serii małych, zaawansowanych technicznie silników benzynowych na dużą skalę i na konkurencyjnych warunkach. Współpraca ta wykorzystuje doświadczenie technologiczne obu partnerów oraz ich dogłębną znajomość procesów produkcyjnych dotyczących dużych serii. Po osiągnięciu maksymalnej zdolności produkcyjnej łączna produkcja roczna będzie sięgać 1 miliona silników.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.