mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Współpraca Iveco Motors z TATA Daewoo

Współpraca Iveco Motors z TATA Daewoo

Wchodzące w skład grupy Fiat Powertrain Technologies (FPT), włoskie Iveco Motors rozpocznie współpracę z TATA Daewoo Commercial Vehicles (TDCV). Pierwszym punktem planu jest budowa nowego pojazdu użytkowego o średniej masie o nazwie Novus.

Współpraca Iveco Motors z TATA Daewoo
Nowa mini-ciężarówka już została wprowadzona na rynek koreański. Auto napędzane jest sześciocylindrowym silnikiem Diesla common rail NEF, który aktualnie jest jednym z najnowocześniejszych motorów dostępnych na rynku globalnym. Pojemność silnika wynosi 5900 ccm, moc 240 KM, zaś maksymalny moment obrotowy 810 Nm.

TDCV oraz Iveco Motors liczą, że dzięki nowemu modelowi ich udział w rynku samochodów dostawczych o średniej masie w Korei zwiększy się do 30%, zanim jeszcze auto zostanie eksportowane do innych krajów.

”Jesteśmy zachwyceni współpracą w Korei z tak ważnym producentem jakim jest TATA Daewoo” – mówi Marco Perillo, główny menadżer Iveco Motors / FPT na kraje wschodnie. „Jesteśmy przekonani, że dzięki wysokiej jakości Novusa uda nam się osiągnąć zamierzone cele. Jednym z nich jest produkcja i sprzedaż 100 tys. pojazdów rocznie na globalnym rynku” – dodaje Perillo.

Komercyjny Novus produkowany jest w fabryce TDCV w Gunsan znajdującej się w odległości 250 kilometrów na południe od stolicy Korei – Seulu. Silniki NEF wykorzystywane we włosko-koreańskim aucie pochodzą natomiast z Turynu gdzie dziennie wytwarza się około 1000 sztuk jednostek napędowych do pojazdów użytkowych, kolei, statków oraz pojazdów rolniczych.

Czytaj także:

Fiat w Indiach 2006-01-19

Iveco Daily najlepsze w Anglii 2005-12-02
Zobacz koniecznie: Wszystko o Iveco
Tematy w artykule: Iveco TATA Daewoo

Podobne wiadomości:

IKEA testuje paliwo LNG

IKEA testuje paliwo LNG

Ciężarówki i Autobusy 2015-06-09

Nowe Iveco Daily w wersji 4x4

Nowe Iveco Daily w wersji 4x4

Ciężarówki i Autobusy 2015-05-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.