mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Współpraca MAN z Politechnika Krakowską

Współpraca MAN z Politechnika Krakowską

W dniu 22.01. 2013 roku w Instytucie Pojazdów Samochodowych i Silników Spalinowych Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej odbyła się uroczystość przekazania tej placówce naukowej silnika MAN. Przekazania eksponatu na ręce Dziekana Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej Prof. dra hab. inż. Leszka Wojnara dokonał dr Aleksander Susanek, Prezes Zarządu firmy MAN Trucks, produkującej w Niepołomicach pojazdy ciężarowe klasy ciężkiej.

Współpraca MAN z Politechnika Krakowską
Przekazany przez firmę MAN Politechnice silnik został wyprodukowany w zakładach MAN w Norymberdze. Jest to 6-cylindrowy rzędowy silnik wysokoprężny rodziny D08, common rail spełniający normę emisji spalin Euro 4 o mocy 240 kM i maxymalnym momencie obrotowym 925Mn przy obrotach 1200-1800min

Udostępnienie studentom Politechniki Krakowskiej tego eksponatu zapoczątkowało współpracę niepołomickiej fabryki pojazdów ciężarowych MAN z tą placówka naukową i doskonale wpisuje się w strategię społecznej odpowiedzialności w biznesie realizowanej przez koncern MAN na całym świecie.

„Dla placówek akademickich niezwykle istotna jest stała współpraca z zakładami przemysłowymi, ponieważ stwarza to szansę na dostosowanie programu nauczania do wymagań i potrzeb jednostek przemysłowych.” powiedział podczas uroczystości Dziekan Wydziału Mechanicznego.

Współpraca z fabryką pojazdów ciężarowych stwarza uczelni możliwość aktualizacji wiedzy, a pozyskanie obiektów badań z przemysłu, unowocześnia akademicką bazę laboratoryjną. Otrzymany od MAN silnik spalinowy pozwoli studentom na poznanie najnowocześniejszych rozwiązań z techniki motoryzacyjnej.

„Kooperacja z uczelniami wyższymi jest dla MAN szczególnie ważna. Możemy przekazywać doświadczenia i wiedzę techniczną, a jednocześnie, pozostając w bezpośrednim kontakcie z profesorami, doktorantami i studentami uczestniczyć w przeprowadzanych badaniach naukowych. Współpracując z uczelniami wyższymi w przyszłości możemy pozyskać wysoko wykwalifikowanych młodych absolwentów uczelni.” powiedział w czasie uroczystości dr Aleksander Susanek.

Koncern MAN jest przedsiębiorstwem z ponad 250-letnią historią. Chlubą przedsiębiorstwa jest silnik wysokoprężny skonstruowany w roku 1897 przez Rudolfa Diesela we współpracy z inżynierami MAN. Ten wynalazek zmienił świat i znacząco wpływa na mobilność nie tylko statków i kolei, ale również pojazdów użytkowych, czy tez osobowych.

Podobne wiadomości:

KE bada niemiecką płacę minimalną dla kierowców

KE bada niemiecką płacę minimalną dla...

Ciężarówki i Autobusy 2015-05-21

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Polskie drogi 2015-06-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.