mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Współpraca MAN z wioskami dziecięcymi

Współpraca MAN z wioskami dziecięcymi

MAN Nutzfahrzeuge rozpoczyna długoterminową współpracę z „SOS Kinderdorf International”, polegającą na wspieraniu centrum kształcenia w Etiopii dla ponad 140 młodych ludzi.

Współpraca MAN z wioskami dziecięcymi
MAN Nutzfahrzeuge i „SOS Kinderdorf International” podpisały porozumienie w sprawie długoterminowego partnerstwa na skalę światową i zapoczątkowały proces szerokiego wsparcia centrum kształcenia w Etiopii. Pierwszym krokiem będzie przekazanie w tym celu przez MAN Nutzfahrzeuge w  najbliższych trzech latach 600 000 euro. Ponadto firma służyć będzie wsparciem technicznym projektu w postaci maszyn i know-how. „Angażujemy się w tym przypadku w dziedzinę, w której rzeczywiście konieczne jest natychmiastowe działanie. Przy naszej pomocy stworzone zostaną realistyczne i długotrwałe perspektywy dla młodych ludzi w Afryce“, podkreślił Peter Erichreineke, członek zarządu MAN Nutzfahrzeuge odpowiedzialny za sprzedaż i marketing, przy okazji podpisania umowy. Ponadto istotne jest to, że MAN może zaufać kompetentnemu i renomowanemu partnerowi oraz z bliska obserwować, jak projekt się rozwija.

Vocational Training College w Kality, w Etiopii, jest organizacją kształcenia i przeprowadzania szkoleń z ramienia „SOS Kinderdorf International”. Potrzebujący pomocy młodzi ludzie kształceni są tutaj w dziedzinie mechaniki ogólnej, mechaniki pojazdowej oraz obróbki drewna. Dzieki wsparciu MAN Nutzfahrzeuge rozbudowane zostanie „Trainings Centre”, a kształcenie w dziedzinie motoryzacji – rozszerzone i pogłębione. Ponadto MAN stworzy absolwentom możliwości zatrudnienia na terenie Afryki.
Partnerstwo z „SOS Kinderdorf International” otwarte jest na dalsze projekty i obejmuje dodatkowo wszystkie przedstawicielstwa MAN Nutzfahrzeuge, które w przyszłości mogą także zająć się działalnością jako sponsorzy tej organizacji charytatywnej. Dzięki temu możliwym stanie się przeprowadzenie silnych akcji lokalnych. Globalnie partnerzy ci reprezentowani są wspólnie w 70-ciu krajach.

SOS-Kinderdorf jest międzynarodową, niepubliczną społeczną organizacją rozwoju, która od 1949 roku troszczy się o potrzeby, problemy i prawa dzieci. Centralnym punktem działalności w 132 krajach i terytoriach są dzieci pozbawione opieki rodzicielskiej oraz dzieci z rodzin trudnych. Do podstawowych zadań SOS-Kinderdorf należy kierująca się zasadami pedagogiki rodzinnej i długotrwała opieka nad dziećmi, którym nie jest dane wyrastać we własnej rodzinie. W stowarzyszeniach SOS-Kinderdorf oraz w organizacjach młodzieżowych dzieci odnajdują na nowo godne zaufania i pełne miłości związki, dzięki czemu udaje im się wyleczyć z często traumatycznych doświadczeń życiowych. Wzrastają w stabilnym, rodzinnym środowisku, są indywidualnie wspierane i towarzyszy się im aż do momentu osiągnięcia przez nie samodzielności jako młodzi dorośli. W Afryce SOS-Kinderdorf ma obecnie swoje przedstawicielstwa w 45 krajach.
Tematy w artykule: MAN

Podobne wiadomości:

Czy Volkswagen sprzeda swoje marki?

Czy Volkswagen sprzeda swoje marki?

Aktualności 2016-02-11

Volkswagen sprzedał 10 milionów aut w 2014 roku

Volkswagen sprzedał 10 milionów aut w 2014...

Aktualności 2015-01-12

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi
Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi
Solaris przygotowuje pierwsze takie zamówienie na świecie. Dwa elektryczne autobusy posłużą jako mobilne punkty poboru krwi i już niebawem trafią do polskiego odbiorcy.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic