mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Współpraca MAN z wioskami dziecięcymi

Współpraca MAN z wioskami dziecięcymi

MAN Nutzfahrzeuge rozpoczyna długoterminową współpracę z „SOS Kinderdorf International”, polegającą na wspieraniu centrum kształcenia w Etiopii dla ponad 140 młodych ludzi.

Współpraca MAN z wioskami dziecięcymi
MAN Nutzfahrzeuge i „SOS Kinderdorf International” podpisały porozumienie w sprawie długoterminowego partnerstwa na skalę światową i zapoczątkowały proces szerokiego wsparcia centrum kształcenia w Etiopii. Pierwszym krokiem będzie przekazanie w tym celu przez MAN Nutzfahrzeuge w  najbliższych trzech latach 600 000 euro. Ponadto firma służyć będzie wsparciem technicznym projektu w postaci maszyn i know-how. „Angażujemy się w tym przypadku w dziedzinę, w której rzeczywiście konieczne jest natychmiastowe działanie. Przy naszej pomocy stworzone zostaną realistyczne i długotrwałe perspektywy dla młodych ludzi w Afryce“, podkreślił Peter Erichreineke, członek zarządu MAN Nutzfahrzeuge odpowiedzialny za sprzedaż i marketing, przy okazji podpisania umowy. Ponadto istotne jest to, że MAN może zaufać kompetentnemu i renomowanemu partnerowi oraz z bliska obserwować, jak projekt się rozwija.

Vocational Training College w Kality, w Etiopii, jest organizacją kształcenia i przeprowadzania szkoleń z ramienia „SOS Kinderdorf International”. Potrzebujący pomocy młodzi ludzie kształceni są tutaj w dziedzinie mechaniki ogólnej, mechaniki pojazdowej oraz obróbki drewna. Dzieki wsparciu MAN Nutzfahrzeuge rozbudowane zostanie „Trainings Centre”, a kształcenie w dziedzinie motoryzacji – rozszerzone i pogłębione. Ponadto MAN stworzy absolwentom możliwości zatrudnienia na terenie Afryki.
Partnerstwo z „SOS Kinderdorf International” otwarte jest na dalsze projekty i obejmuje dodatkowo wszystkie przedstawicielstwa MAN Nutzfahrzeuge, które w przyszłości mogą także zająć się działalnością jako sponsorzy tej organizacji charytatywnej. Dzięki temu możliwym stanie się przeprowadzenie silnych akcji lokalnych. Globalnie partnerzy ci reprezentowani są wspólnie w 70-ciu krajach.

SOS-Kinderdorf jest międzynarodową, niepubliczną społeczną organizacją rozwoju, która od 1949 roku troszczy się o potrzeby, problemy i prawa dzieci. Centralnym punktem działalności w 132 krajach i terytoriach są dzieci pozbawione opieki rodzicielskiej oraz dzieci z rodzin trudnych. Do podstawowych zadań SOS-Kinderdorf należy kierująca się zasadami pedagogiki rodzinnej i długotrwała opieka nad dziećmi, którym nie jest dane wyrastać we własnej rodzinie. W stowarzyszeniach SOS-Kinderdorf oraz w organizacjach młodzieżowych dzieci odnajdują na nowo godne zaufania i pełne miłości związki, dzięki czemu udaje im się wyleczyć z często traumatycznych doświadczeń życiowych. Wzrastają w stabilnym, rodzinnym środowisku, są indywidualnie wspierane i towarzyszy się im aż do momentu osiągnięcia przez nie samodzielności jako młodzi dorośli. W Afryce SOS-Kinderdorf ma obecnie swoje przedstawicielstwa w 45 krajach.
Tematy w artykule: MAN

Podobne wiadomości:

Czy Volkswagen sprzeda swoje marki?

Czy Volkswagen sprzeda swoje marki?

Aktualności 2016-02-11

Hamann SLR Volcano – potęga na drodze

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.