Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Współpraca Mitsubishi i Nissana

Współpraca Mitsubishi i Nissana

Kilka dni temu podczas konferencji prasowej przedstawiciele koncernów Nissan Motor Co. oraz Mitsubishi Motors Corp. ogłosili rozpoczęcie współpracy przy produkcji nadchodzącej generacji modelu eK WAGON.

Współpraca Mitsubishi i Nissana

Nowa wersja pojazdu zastąpi dotychczasowy model eK WAGON, który Mitsubishi dostarczało Nissanowi na podstawie porozumienia o współpracy podpisanego w 2005 roku. Nissan otrzymywał 36 tysięcy egzemplarzy samochodów rocznie, które następnie sprzedawał na różnych rynkach pod nazwą Otti.

Poza wspomnianym modelem ek WAGON, Mitsubishi zajmuje się jeszcze produkcją modelu Minicab, który jest również dostarczany dla Nissana. Produkcja tego samochodu wynosi 20 tysięcy egzemplarzy rocznie. Pojazd należący do segmentu lekkich samochodów użytkowych, sprzedawany jest przez japońskiego producenta pod nazwą Clipper.

Rozszerzenie współpracy między dwoma dostawcami samochodów wpłynie zarówno na pozycję Nissana na rynku, który zwiększy swoje zestawienie, spełniając tym samym oczekiwania klientów. W tym samym czasie zwiększony poziom produkcji w fabrykach Mitsubishi wpłynie z pewnością na poprawę płynności finansowej koncernu.

Czytaj także:

Kamień milowy Nissana (2006-07-25)

Wagoner chce być nadal szefem (2006-07-20)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Mitsubishi Wszystko o Nissan
Tematy w artykule: Nissan Mitsubishi

Podobne wiadomości:

Nissan Navara - EnGuard Concept do ratowania życia

Nissan Navara - EnGuard Concept do ratowania...

Premiery 2016-09-23

Nissan Micra - oto pierwsza zapowiedź przed Paryżem

Nissan Micra - oto pierwsza zapowiedź przed...

Aktualności 2016-09-23

Komentuj:

~artur.m@vip.wp.pl 2007-07-07

Miłośnikom marki polecam zapoznaie się z likwidacją korozji elementów nadwozia flagowego modelu lancer - rekomendowana przez producenta technologia to papier ścierny + lakierowanie + oklejanie skorodowanych elementów zamiast wymiany ich na nowe lub wymiany pojazdu na nowy bez wad, więcej informacji pod adresem www,lancer-rust.neostrada.pl

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg
S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg
Już od 1 października kierowcy samochodów o masie powyżej 3,5 tony będą musieli zapłacić za przejechanie po kolejnych drogach ekspresowych w Polsce. Mowa o zachodniopomorskich docinkach dróg S3 i S6.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj